PlusLiga: Kapitalny powrót Włodarczyka! Ślepsk Malow przegrał w Lublinie

LUK Lublin wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki.

LUK Lublin pokonał 3:1 (25:16, 18:25, 25:22, 25:21) Ślepsk Malow Suwałki w meczu 15. kolejki PlusLigi i awansował na ósme miejsce w tabeli rozgrywek. Znakomicie zaprezentował się powracający po przerwie, związanej z urazem, Wojciech Włodarczyk. Najlepszym graczem spotkania wybrany został rozgrywający gospodarzy Grzegorz Pająk.

Gospodarze znakomicie weszli w mecz. Szybko uzyskali prowadzenie 7:2 dzięki bardzo dobrej skuteczności, czego nie można było powiedzieć o przyjezdnych. Trener Andrzej Kowal przerwał wtedy grę, jednak niewiele to zmieniło. Przewaga gospodarzy wzrastała z akcji na akcję. Kolejnym ruchem szkoleniowca było przeprowadzenie kilku zmian. Na boisku pojawił się po dłuższej przerwie m.in. Jakub Ziobrowski, jednak i to nie przyniosło skutku. Gra nie układała się po myśli suwałczan i przegrali oni 16:25.

Po zmianie stron w szeregach ekipy trenera Kowala pojawiło się więcej spokoju. To ona odskoczyła na dwa punkty (8:6), na co reagować musiał trener Dariusz Daszkiewicz. Lepszy fragment rywalizacji napędził gości. Odskoczyli na 15:11, a w końcówce jeszcze powiększyli przewagę. Partia zakończyła się efektownym atakiem po ciasnym skosie Piotra Łukasika na 25:18.

W trzeciej odsłonie od początku na prowadzeniu byli siatkarze Ślepska. Im dalsza jednak część seta, tym bardziej lublinianie zmniejszali dystans punktowy, aż doprowadzili do remisu. Mądry atak pod górę Jakuba Wachnika dał im piłkę setową, a chwilę później Jan Nowakowski zatrzymał Piotra Łukasika i gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia 2:1.

Nieudana końcówka poprzedniej partii podcięła skrzydła gościom. Zaczęli popełniać więcej niewymuszonych błędów, co poskutkowało na tyle wysoką stratą, że nie udało się jej odrobić do samego końca meczu.

LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:16, 18:25, 25:22, 25:21)

LUK Lublin: Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Bartosz Filipiak, Grzegorz Pająk, Konrad Szajer, Wojciech Włodarczyk - Dustin Watten (libero)) - Szymon Gregorowicz (libero), Jakub Peszko, Szymon Romać, Igor Gniecki.

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Adrian Buchowski, Cezary Sapiński, Paweł Halaba, Joshua Tuaniga - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Piotr Łukasik, Łukasz Makowski, Jakub Ziobrowski, Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński.

MVP: Grzegorz Pająk