Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova. Relacja i wynik na żywo

Wielki siatkarski hit w Arenie Gliwice. Już w środę o 18:00 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie mistrza Włoch – Cucine Lube Civitanova. Relacja i wynik meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów na Polsatsport.pl.

Spotkanie tych dwóch znakomitych zespołów ma wiele podtekstów. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek ZAKSA wyeliminowała Lube po niezwykle emocjonującym dwumeczu. O awansie do półfinału zadecydował wówczas złoty set.

Aktualni mistrzowie Italii musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów, ale są żądni rewanżu. W lidze włoskiej zajmują trzecie miejsce, ale mają do rozegrania dwa zaległe spotkania.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów nie stracili jeszcze seta. Najpierw odprawili u siebie Lokomotiw Nowosybirsk, a potem bez większych problemów poradzili sobie z OK Merkur Maribor.

Kędzierzynianie po dwóch kolejkach fazy grupowej mają również komplet punktów, ale w meczu z ekipą z Rosji oddali jednego seta. Nie zmienia to jednak faktu, że obrońcy tytułu zagrają z Cucine Lube Civitanova o pełną pulę.

W PlusLidze są niepokonani, a ostatnią porażkę zanotowali w meczu o Superpuchar Polski 20 października minionego roku z Jastrzębskim Węglem (0:3). Od tamtej pory w różnych rozgrywkach wygrali 14 spotkań z rzędu.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w ostatniej kolejce PlusLigi nie zagrali. Mecz z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom w związku z sytuacją epidemiczną w ekipie rywali został przełożony na późniejszy termin. Zawodnicy ZAKSY mieli jednak dużo innych, przyjemnych obowiązków w ostatnim czasie. W sobotę przedstawiciele klubu odebrali nagrodę dla Drużyny Roku w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu.

Spotkanie dwóch ostatnich triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów będzie można zobaczyć w Polsat Sport. Początek przedmeczowego studia w środę (12 stycznia) o 17:00. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.