Kiedy Cristiano Ronaldo skończy karierę? Jest konkretna odpowiedź!

Piłka nożna
Kiedy Cristiano Ronaldo skończy karierę? Jest konkretna odpowiedź!
fot. PAP
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w tym roku skończy 37 lat, ale nie zamierza jeszcze wieszać butów na kołku. Portugalczyk przyznał, że planuje grać co najmniej do 40. roku życia.

- Wszystko zależy od tego, jak będę się czuł, od mojej motywacji. Fizycznie nie powinno być żadnego problemu. Szanuję swoje ciało i spokojnie mogę grać do czterdziestki. Najważniejszym czynnikiem będzie aspekt psychologiczny. Wszystko ma swój początek i koniec. Nie będę grał wiecznie, ale wciąż czuję się wystarczająco silny, aby wygrywać. Przestanę w momencie, kiedy odczuję brak impulsu chęci do gry - powiedział Ronaldo pod koniec zeszłego roku w wywiadzie dla gazety "Marca".

 

Zobacz także: Ile zarabiają piłkarze Bayernu? Ponad 100 milionów złotych rocznie!

 

Niedawno gwiazdor Manchesteru United udzielił podobnej wypowiedzi w rozmowie z brazylijskim ESPN. W niej zasugerował, że może nawet grać jeszcze dłużej - do 42. roku życia.

 

- Czuję się jakbym miał 30 lat. Bardzo dbam o swoje ciało i umysł. Ważnym aspektem, którego się nauczyłem po skończeniu 33 lat jest mentalność. Przezwyciężanie wielu rzeczy, aby osiągnąć cel jakim jest pozostanie na wysokim poziomie jest czymś najtrudniejszym. Robię to od kilku lat. Bardziej skupiam się i pracuję nad głową, ponieważ znam swoje ciało i wiem, że jest w stanie poradzić sobie. Chciałbym sprawdzić, czy jestem w stanie grać do 40., 41. czy 42. roku życia, ale najważniejsze w moim codziennym celu jest cieszyć się chwilą - zdradził Ronaldo.

 

Dziennikarze ESPN zdradzili, że rekord Guinnessa dotyczący najstarszego piłkarza, który wystąpił w oficjalnym meczu należy do Ezzeldina Bahadera, który w październiku 2020 roku zagrał w trzeciej lidze egipskiej w wieku 74 lat i 125 dni.

 

Ronaldo profesjonalną karierę rozpoczął w lizbońskim Sportingu w 2002 roku. W trwającej 20 lat karierze rozegrał 918 meczów i strzelił 688 goli na niwie klubowej. W reprezentacji Portugalii wystąpił w 218 spotkaniach i zdobył 133 bramki.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie