Alpejski PŚ: Lucas Braathen wygrał slalom w Wengen mimo 29. miejsca na półmetku

Norweg Lucas Braathen wygrał w Wengen slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata, mimo że na półmetku zajmował dopiero 29. miejsce.

Norweg Lucas Braathen wygrał w Wengen slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata, mimo że na półmetku zajmował dopiero 29. miejsce. Michał Jasiczek był jednym z 20 narciarzy, którzy nie ukończyli pierwszego przejazdu.

Na półmetku liderem był rodak Braathena Henrik Kristoffersen, który miał 0,11 s przewagi nad Austriakiem Manuelem Fellerem i 0,58 s nad innym reprezentantem Norwegii Sebastianem Fossem-Solevaagiem. Braathen, który nigdy wcześniej nie stał na podium zawodów Pucharu Świata, do Kristoffersena tracił 2,04 s.

W swojej drugiej próbie zwycięzca wypadł rewelacyjnie, uzyskując 0,97 s przewagi nad najlepszymi z rywali - Austriakiem Fabio Gstreinem i Szwajcarem Loikiem Meillardem. Foss-Solevaag miał 13. czas (1,86 s straty), a Feller był dopiero 19. (2,32). Kristoffersen drugiego przejazdu nie ukończył.

Ostatecznie Feller sklasyfikowany został na piątej, a wciąż prowadzący w klasyfikacji slalomu Foss-Solevaag - na szóstej pozycji. Na podium stanęli natomiast Szwajcar Daniel Yule (0,22 s gorzej od łącznego wyniku Braathena) oraz Włoch Giuliano Razzoli (0,29 s). Czwarty był Gstein (0,32 s).

Foss-Solevaag dotychczas otwierał klasyfikację slalomu ex aequo ze Szwedem Kristoffem Jakobsenem, który w niedzielę nie ukończył pierwszego przejazdu.