KSW 66: Marian Ziółkowski obronił mistrzowski pas w wadze lekkiej

Sporty walki
KSW 66: Marian Ziółkowski obronił mistrzowski pas w wadze lekkiej
fot. Polsat Sport
Marian Ziółkowski obronił mistrzowski pas w wadze lekkiej.

Marian Ziółkowski (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) pokonał Borysa Mańkowskiego (22-9-1, 3 KO, 8 Sub) przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru KSW 66. "Golden Boy" obronił więc mistrzowski pas w kategorii lekkiej.

Pierwsza runda była niezwykle wyrównana. Obaj zawodnicy nie ryzykowali i żaden z nich nie zdołał zaznaczyć swojej przewagi. Drugie starcie to natomiast pełna dominacja pretendenta, który skutecznie obalił mistrza i w takiej pozycji kontrolował rundę.

 

Trzecie starcie, podobnie jak premierowe, również było wyrównane, jednak wydaje się, że nieco skuteczniejszy był "Golden Boy". Na początku czwartej rundy Mańkowski świetnie wszedł pod cios Ziółkowskiego i po raz kolejny go obalił. Tym razem nie zdołał jednak skontrolować rywala i pojedynek wrócił do stójki.

 

Ostatnia runda to stójka, w której żaden z zawodników nie naruszył rywala. O tym, kto wygrał pojedynek, zdecydowali więc sędziowie, którzy wskazali jednogłośny triumf aktualnego mistrza.

 Marian Ziółkowski (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) pokonał Borysa Mańkowskiego (22-9-1, 3 KO, 8 Sub) przez jednogłośną decyzję sędziów (48-47, 48-47, 48-47)

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie