Pekin 2022: Ester Ledecka przygotowała nowy kombinezon na igrzyska

Zimowe
Pekin 2022: Ester Ledecka przygotowała nowy kombinezon na igrzyska
fot. PAP
Czeszka Ester Ledecka, złota medalistka olimpijska w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, wystartowała w niedzielnym supergigancie w austriackim Zauchensee w nowym, białym kombinezonie.

Czeszka Ester Ledecka, złota medalistka olimpijska w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, wystartowała w niedzielnym supergigancie w austriackim Zauchensee w nowym, białym kombinezonie. Jak zdradziła ten wzór stroju zamówiła specjalnie z myślą o występie w Pekinie.

W Zauchensee czeska zawodniczka dwukrotnie uplasowała się w czołowej dziesiątce, co uznała za niewątpliwy sukces. Ledecka nie startowała w zawodach narciarskich od ponad miesiąca, a ósme miejsce w sobotnim zjeździe i dziewiąte w supergigancie są jej najlepszymi wynikami w sezonie olimpijskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Zatwierdzono skład pięcioosobowej kadry polskich biathlonistów

 

- To był ważny start. Cieszę się z obu wyników - oceniła w mediach społecznościowych.

 

W narciarskich konkurencjach szybkościowych uczestniczyła ostatnio w listopadzie i na początku grudnia w Lake Louis. Potem zaczęła startować na desce snowboardowej, a także testowała narty. „Po długim czasie pojechałam zjazd i super-G. Cieszę się, że ponownie udało mi się uzyskać dobry rytm jazdy" - napisała 26-letnia Czeszka.

 

Podczas weekendowych startów nosiła biały kombinezon z wyrysowanym liniami sugerującymi, że odziany jest w niego robot. Podobnie jak jej poprzedni strój, bardziej kolorowy, ale z podobnym motywem, ubiór wykonała profesjonalna firma kierując się projektem brata Ester - Jonasa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ester Ledecká (@esterledecka)

 

- Świetnie się bawili tą pracą. Jestem z niej bardzo zadowolona. Wiele osób dzwoni do mnie i pisze, że bardzo im się podoba. Jestem więc szczęśliwa i sama dobrze się w tym czuję – pochwaliła się dwukrotna mistrzyni olimpijska.

 

Przed Ledecką następny zjazd i supergigant, tym razem w Cortina d'Ampezzo. - Nie mogę się tego doczekać – przyznała czeska mistrzyni, która w grudniu wygrała slalom gigant równoległy snowboardowego Pucharu Świata.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie