PlusLiga: GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja TV i stream online

Jesienią to zawiercianie wygrali 3:1 we własnej hali

GKS Katowice w 16. kolejce PlusLigi zmierzy się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Będzie to pierwszy domowy mecz GieKSy w 2022 roku. Transmisja spotkania GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie w Polsacie Sport.

GKS Katowice zaczął rundę rewanżową PlusLigi od przekonującego zwycięstwa 3:1 nad Treflem Gdańsk, natomiast w drugim wyjazdowym meczu tego roku przegrał w czterech setach z Asseco Resovią Rzeszów. Z powodów zdrowotnych GieKSa przystępowała do spotkania z Asseco Resovią w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, a mimo to wygrała pierwszego seta meczu.

- Mieliśmy swoje problemy, dużo improwizowaliśmy na boisku, bo prawie nikt z przyjmujących nie grał na swojej nominalnej pozycji. Możemy być dumni z naszej postawy, bo zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale po drugiej stronie była klasowa drużyna, która postawiła twarde warunki. Nie wywozimy punktów z Podpromia, ale na pewno możemy wysoko nosić głowę - przyznał po meczu środkowy GKS-u Katowice Piotr Hain.

Teraz przed katowiczanami starcie z trzecim zespołem tabeli PlusLigi, Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a zarazem pierwszy mecz w hali OS Szopienice w roku 2022. Jesienią to zawiercianie wygrali 3:1, a kluczem do ich zwycięstwa okazały się zmiany w składzie, jakie na przestrzeni meczu poczynił trener Igor Kolaković.

Drużyna z Zawiercia rozpoczęła rundę rewanżową PlusLigi od dwóch pewnych wygranych 3:0 z Treflem Gdańsk i Ślepskiem Malow Suwałki, dlatego z pewnością będzie chciała kontynuować punktową serię.

Ciekawie prezentują się składy obu drużyn - w zestawieniu Jurajskich Rycerzy znajdziemy byłych zawodników GieKSy (Miłosz Zniszczoł, Dominik Depowski), a w katowickich szeregach byłych reprezentantów Aluronu (Dawid Ogórek, Marcin Kania, Jakub Lewandowski).

Transmisja spotkania GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie od 17:30 w Polsacie Sport.