TAURON Liga: E.LECLERC MOYA Radomka Radom - UNI Opole. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
TAURON Liga: E.LECLERC MOYA Radomka Radom - UNI Opole. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Czy siatkarki Radomki odegrają się za ostatnią porażkę z UNI Opole?

Radomka zamierza zrewanżować się beniaminkowi TAURON Ligi za porażkę 2:3 w meczu rozegranym 16 października. Gabriela Makarowska i jej koleżanki z UNI Opole na pewno jednak postawią radomiankom trudne warunki. Transmisja meczu E.LECLERC MOYA Radomka Radom - UNI Opole w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

Po czterech z rzędu wyjazdowych spotkaniach, siatkarki Radomki wreszcie wracają do Radomia. Pierwsze spotkanie 2022 roku w Radomiu, podopieczne trenera Riccardo Marchesiego rozegrają w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Stephane Antiga kandydatem na selekcjonera reprezentacji Serbii siatkarek

 

Na rozpoczęcie wyjazdowego maratonu, miejscowe poniedziałkowego meczu zwyciężyły 3:1 #VolleyWrocław, potem powtórzyły wynik w Bydgoszczy. Trzeci, kolejny mecz zakończył się porażką z ŁKS w Łodzi 1:3. Na koniec wyjazdowej serii, w ubiegłej kolejce radomianki pokonały 3:1 Joker świecie.

 

W drużynie trenera Marchesiego na pewno będzie brakować reprezentantki  kraju Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która wypadła z gry na 3 miesiące. Do drużyny Radomki w ostatnim czasie z wrocławskiego Volleya dołączyła Natalia Murek oraz libero Agnieszka Adamek.

 

– Jest mi bardzo dobrze, po trzech tygodniach czuję się bardzo dobrze zaaklimatyzowana – mówi Natalia Murek. Przychodząc do Radomia liczę na to, że zdobędziemy medal – dodaje nowa przyjmująca zespołu.

 

Jeśli chodzi o zespół UNI - ich siatkarki są ostatnio w dołku. Na osiem ostatnich spotkań, wygrały jedynie dwa - z #Volley 3:2 oraz Jokerem Świecie 3:0. Mimo porażki z Legionovią (2:3) w ostatniej kolejce, można optymistycznie patrzeć na grę podopiecznych trenera Nicoli Vettoriego. Brakuje jednak zwycięstw.

 

Na wyróżnienie w ostatnich meczach zasługuje dobra gra i posyłanie piłek przez Gabrielę Makarowską.

 

– Każde zwycięstwo nas cieszy, każdy punkt dla nas jest bardzo ważny – mówi Gabriela Makarowska. – Jestem jeszcze młodą zawodniczką, która musi się jeszcze dużo uczyć i nabrać doświadczenia. Cieszę się, że moja gra jest doceniana przez innych, ale skupiam się na grze, która ma pomóc zespołowi w walce o każdy punkt – dodaje rozgrywająca UNI Opole.

 

W ostatnim bezpośrednim meczu, podczas 4. kolejki podopieczne włoskiego szkoleniowca zaskakująco uległy zawodniczkom z Opola 2:3.

 

Transmisja meczu E.LECLERC MOYA Radomka Radom - UNI Opole w Polsacie Sport i Polsat Box Go od godz. 17:30.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie