Australian Open: Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy. Polak pokonał Włocha w trzech setach

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polski tenisista na otwarcie wygrał w Melbourne z Włochem Andreasem Seppim 6:1, 6:1, 7:5.

Choć w pierwszych dniach 2022 roku Majchrzak prezentował się dobrze, to jego obecna forma była małą niewiadomą. Sezon zaczął bowiem od trzech zwycięstw w ATP Cup, ale z występu w meczu półfinałowym przeciw Hiszpanom wykluczył go koronawirus.

Piotrkowianin szybko jednak pokazał, że jego dyspozycja nie ucierpiała. Mecz zaczął od przełamania rywala, a kilka minut później prowadził już 4:0. Ostatecznie wygrał trzy gemy przy podaniu rywala i zwyciężył 6:1.

Podobny przebieg miał drugi set, również wygrany 6:1. Dopiero w trzeciej partii Seppi poprawił serwis i nawiązał walkę. Ta trwała do stanu 5:5. Chwilę później Majchrzak wreszcie przełamał Włocha, następnie przy swoim podaniu wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało nieco ponad półtorej godziny.

Blisko 38-letni Seppi zajmuje 101. miejsce w rankingu ATP, o sześć wyższe niż Majchrzak. Zagrali ze sobą po raz trzeci, a 12 lat młodszy Polak odniósł drugie zwycięstwo.

Majchrzak posłał dziewięć asów serwisowych, wobec czterech Seppiego. Obaj zanotowali po cztery podwójne błędy. Natomiast niewymuszonych błędów Polak popełnił 29, a rywal aż 38.

Majchrzak w zasadniczej części Australian Open rywalizuje po raz trzeci. Nigdy wcześniej nie przebrnął pierwszej rundy. Jego kolejnym rywalem będzie albo rozstawiony z numerem 32 Australijczyk Alex De Minaur, albo 60. na światowej liście Włoch Lorenzo Musetti.

Wcześniej we wtorek awans do drugiej rundy wywalczyły rozstawiona z numerem siódmym Iga Świątek i Magda Linette. Odpadła natomiast Magdalena Fręch. W poniedziałek od zwycięstwa rywalizację w Melbourne zaczął grający z "10" Hubert Hurkacz.