Niespodzianka w Pucharze Polski siatkarzy! Stal Nysa zagra w ćwierćfinale

Cerrad Enea Czarni Radom - Stal Nysa 2:3.

W czwartkowym meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali ze Stalą Nysa 2:3. Drużyna z Nysy, która w PlusLidze wygrała do tej pory zaledwie jeden mecz, w Pucharze Polski zanotowała już drugie zwycięstwo i zameldowała się w ćwierćfinale.

Pierwszy set gospodarze wygrali 25:23, a wynik ustalił skutecznym atakiem Rafał Faryna. Druga odsłona to jednak zdecydowane zwycięstwo siatkarzy z Nysy (14:25), którzy w kolejnym secie poszli za ciosem i wygrali – tym razem po wyrównanej walce (23:25). Gospodarze zdołali wyrównać stan meczu, punktowy blok ustalił wynik na 25:23 i obie ekipy mogły szykować się do tie-breaka.

Radomianie rozpoczęli decydującego seta od dwóch wygranych akcji, ale gra szybko się wyrównała. Przy zmianie stron, po błędzie gospodarzy, punkt zaliczki miała Stal (7:8). Radomianie nie ustrzegli się błędów również w dalszej części tej partii. Goście odskoczyli na trzy oczka (8:11). Wassim Ben Tara skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (9:14), a spotkanie zakończyła pomyłka radomian w ataku (11:15).

Najwięcej punktów: Jose Ademar Santana (14), Rafał Faryna (12) – Czarni; Wassim Ben Tara (30), Moustapha M’Baye (15), Zouheir El Graoui (13) – Stal. MVP: Wassim Ben Tara (24/38 = 63% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 3 bloki).

Stal Nysa w 1/16 finału wygrała na wyjeździe 3:0 z SPS Chrobrym Głogów, a teraz ograła 3:2 Cerrad Enea Czarnych. W ćwierćfinale siatkarzy z Nysy czeka bardzo trudne zadanie – zmierzą się z liderem PlusLigi Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 2:3 (25:23, 14:25, 23:25, 25:23, 11:15)

Czarni: Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Paweł Rusin, Aleksander Berger, Rafał Faryna, Michael Parkinson – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Bartosz Firszt, Jakub Sadkowski, Sebastian Warda, Jose Ademar Santana, Maciej Nowowsiak (libero). Trener: Jakub Bednaruk.
Stal: Zouheir El Graoui, Wassim Ben Tara, Moustapha M’Baye, Kamil Kwasowski, Mariusz Schamlewski, Patryk Szczurek – Kamil Dembiec (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Bartosz Bućko, Dominik Kramczyński. Trener: Daniel Pliński.

Wyniki 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarzy:

2022-01-19: Mickiewicz Kluczbork – GKS Katowice 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)
2022-01-19: Polski Cukier Avia Świdnik – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (13:25, 22:25, 18:25)
2022-01-19: Legia Warszawa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28)

2022-01-19: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:22)
2022-01-19: Projekt Warszawa – LUK Lublin 3:1 (25:18, 25:13, 25:27, 25:21)

2022-01-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:18)

2022-01-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 2:3 (25:23, 14:25, 23:25, 25:23, 11:15)
2022-01-26: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).