Bartosz Kwolek odejdzie z Projektu Warszawa? Chcą go trzy kluby PlusLigi

Siatkówka
Bartosz Kwolek odejdzie z Projektu Warszawa? Chcą go trzy kluby PlusLigi
fot. Cyfrasport
Bartosz Kwolek w barwach Projektu Warszawa.

Wygląda na to, że Bartosz Kwolek po aktualnie trwającym sezonie odejdzie z Projektu Warszawa. Kontrakt przyjmującego wygasa po rozgrywkach, a zainteresowanie jego usługami wyrażają trzy kluby PlusLigi.

Kwolek siatkarzem klubu z Warszawy jest od 2016 roku, rozpoczynając w stolicy seniorską karierę. Wszystko wskazuje na to, że sezon 2021/2022 będzie jego ostatnim w barwach stołecznej ekipy. Aktualna umowa Kwolka wygasa z końcem rozgrywek i prawdopodobnie zmieni on pracodawcę. Gdzie więc Kwolek może zagrać w przyszłym sezonie?

 

Zobacz także: Gdzie Polacy? Zaskakujące wyniki rankingu najlepszych siatkarzy 2021 roku


Jak dowiedział się Polsat Sport, zainteresowanie 24-latkiem wyrażają trzy kluby PlusLigi. Mowa tutaj o PGE Skrze Bełchatów, Asseco Resovii Rzeszów i Aluron CMC Warcie Zawiercie. O ile o tym, że Skra i Resovia widziałyby Kwolka w swoich szeregach mówiło się od dłuższego czasu, tak zainteresowanie Warty może dziwić w kontekście aktualnego składu, w którym grają już Facundo Conte i Uros Kovacevic. Trudno sobie wyobrazić, aby klub z południa Polski miał jednocześnie w składzie całą trójkę przyjmujących, co może oznaczać kolejne roszady w składach ekip PlusLigi. Warto wspomnieć, że niedawno prezes klubu Kryspin Baran przyznał w Magazynie #7Strefa, że widziałby Kovacevica w zawierciańskich barwach w kolejnym sezonie.

Siatkarz pochodzący z Płocka w drużynie z Warszawy gra od 2016 roku. Dwa lata później zadebiutował w reprezentacji Polski. Właśnie w 2018 roku wraz z kolegami sięgnął po złoty medal siatkarskich mistrzostw świata. Rok później zdobył natomiast srebro Pucharu Świata i brąz Ligi Narodów.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie