Australian Open: Alison Van Uytvanck z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Tenis
Australian Open: Alison Van Uytvanck z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19
fot. PAP/EPA
Alison Van Uytvanck otrzymała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po zakończeniu udziału w wielkoszlemowym turnieju Australian Open.

Alison Van Uytvanck otrzymała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po zakończeniu udziału w wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Belgijska tenisistka startowała w Melbourne w singlu i deblu, a w tej drugiej konkurencji zmierzyła się z Magdą Linette.

- Moje badanie wykonane pod kątem opuszczenia Melbourne i powrotu do Belgii dało wynik pozytywny. Przebywam w izolacji i przestrzegam wszystkich restrykcji. Mam bardzo delikatne objawy choroby - poinformowała w mediach społecznościowych Van Uytvanck.

 

Z singlową rywalizacją na antypodach pożegnała się w drugiej rundzie w środę. Dzień później wystąpiła w deblu razem z Dunką Clarą Tauson - przegrały na otwarcie z Magdą Linette i Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet odpadł w niedzielę w 1/8 finału.

 

Zobacz także: Wielka nadzieja amerykańskiego tenisa zakończyła karierę w wieku 22 lat (ZDJĘCIA)

 

Tauson w sobotę została wyeliminowana w trzeciej rundzie singla, a jej ówczesna rywalka - Amerykanka Danielle Collins - kolejny pojedynek ma rozegrać w poniedziałek.

 

Dotychczas potwierdzono trzy przypadki pozytywnego wyniku badania pod kątem koronawirusa u tenisistów uczestniczących w tegorocznym Australian Open. Dwa wcześniejsze otrzymali reprezentant gospodarzy Bernard Tomic i Francuz Ugo Humbert.

 

Organizatorzy turnieju na antypodach określają, że opracowany przez nich protokół bezpieczeństwa dotyczący COVID-19 jest skuteczny, ale niektórzy z czołowych tenisistów twierdzą, że podczas imprezy brakuje testów.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie