Maiquel Falcao nie żyje. Były rywal Mameda Khalidova został zamordowany

Sporty walki
Maiquel Falcao nie żyje. Były rywal Mameda Khalidova został zamordowany
Fot. Polsat Sport
Maiquel Falcao

Tragiczne wieści docierają do nas z Brazylii. Nie żyje Maiquel Falcao (40-20-1NC, 28 KO, 5 SUB) - były zawodnik takich organizacji jak UFC, Bellator czy KSW. "Big Rig" został zamordowany w rodzinnym Pelotas. Miał 40 lat. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformował portal Gaucha ZH, Falcao otrzymał liczne ciosy nożem w brzuch. Następnie trafił do szpitala, gdzie niedługo później zmarł. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 270: Wyniki gali

 

 

W zawodowym MMA "Big Rig" rywalizował od 2004 roku. Stoczył łącznie 61 pojedynków, z których wygrał 40. Walczył dla różnych organizacji na całym świecie. Polscy kibice mogą go kojarzyć z występów dla KSW. W 2014 roku zmierzył się z Mamedem Khalidovem. Walka zakończyła się zwycięstwem Czeczena przez poddanie balachą w pierwszej rundzie. Później Brazylijczyk stoczył jeszcze dwa pojedynki dla polskiej organizacji - wygrany z Brettem Cooperem i przegrany z Azizem Karaoglu. 

 

Falcao wystąpił raz w UFC. W 2010 roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Geralda Harrisa. Później związał się z organizacją Bellator, w której wygrał Grand Prix kategorii średniej. Rozwój kariery Brazylijczyka stopowały problemy z prawem. "Big Rig" był kilkukrotnie oskarżany o przemoc wobec kobiet i uczestnictwo w ulicznych bójkach. 

 

Ostatnią walkę Falcao stoczył w październiku zeszłego roku w Serbii. Przegrał ją przez TKO w pierwszej rundzie z Nemanją Uvericiem. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie