Pekin 2022: Sofia Goggia chce wystąpić mimo kontuzji kolana

Zimowe
Pekin 2022: Sofia Goggia chce wystąpić mimo kontuzji kolana
fot. PAP/EPA
Sofia Goggia chce pojechać na igrzyska olimpijskie

Włoska alpejka Sofia Goggia, uważana za faworytkę igrzysk w konkurencjach szybkościowych, chce wystąpić w Pekinie mimo kontuzji kolana. Utytułowana zawodniczka, mistrzyni olimpijska z 2018 roku w zjeździe, doznała urazu w niedzielnym supergigancie w Cortinie d'Ampezzo.

29-letnia narciarka z Bergamo odniosła w tym sezonie już cztery zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w zjeździe w pięciu występach (m.in. w sobotę w Cortinie d'Ampezzo). Ponadto w grudniu triumfowała dwukrotnie w PŚ w supergigancie.

 

W niedzielę Goggia miała jednak groźnie wyglądający upadek na trasie supergiganta. Wprawdzie o własnych siłach zjechała powoli do mety, ale później narzekała na ból w kolanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Shaun White powalczy o czwarty złoty medal

 

Wieczorem wydano komunikat, z którego wynika, że Włoszka doznała "skręcenia lewego kolana, częściowego urazu więzadła krzyżowego, zoperowanego już w 2013 roku, małego złamania kości strzałkowej oraz urazu ścięgna mięśniowego".

 

Mimo takich obrażeń Goggia nie rezygnuje z walki o medale w Pekinie.

 

"Sofia rozpocznie rehabilitację z zamiarem wystartowania w igrzyskach olimpijskich" - dodano w oświadczeniu jej federacji.

 

Igrzyska rozpoczną się 4 lutego. Supergigant kobiet zaplanowano na 11 lutego, a zjazd ma odbyć się cztery dni później. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie