Piotr Żyła z kolejnym pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. "Będzie testowany codziennie"

Zimowe
Piotr Żyła z kolejnym pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. "Będzie testowany codziennie"
Fot. PAP
Piotr Żyła

Poniedziałkowy test na COVID-19 dał u Piotra Żyły wynik pozytywny - taką informację podał na antenie Radia ZET prezes PZN Apoloniusz Tajner. Przypomnijmy, że ważą się losy udziału mistrza świata w zbliżających się konkursach Pucharu Świata w Willingen oraz w rozpoczynających się 4 lutego igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Żyła mógłby dołączyć do drużyny, gdyby otrzymał dwa negatywne wyniki w ciągu 24 godzin. Tajner zapowiedział, że testy będą powtarzane codziennie  aż do momentu, gdy 35-latek wyzdrowieje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Pierwsza zmiana w polskiej kadrze spowodowana koronawirusem

 

- W poniedziałek wieczorem miał pierwszy oficjalny test, wyszedł niestety pozytywny. Piotrek będzie powtarzać je codziennie do momentu, aż pojawią się dwa negatywne w odstępie 24 godzin. Kiedy? Dziś, jutro, codziennie - powiedział w Radiu ZET prezes Polskiego Związku Narciarskiego. 

 

Wciąż nie wiadomo, czy Żyła wystartuje w zawodach PŚ w Willingen. Będą to ostatnie konkursy przed igrzyskami olimpijskimi. Prosto z Niemiec Polacy udadzą się do Chin. 

 

- Pojedzie do Willingen tylko w wypadku, gdy uzyska dwa wyniki negatywne i będzie na to czas. Kadra już w czwartek wyjeżdża do Willingen, a mamy wtorek. Wyniki wtorkowego i środowego testu musiałyby więc być negatywne - powiedział Tajner. 

 

Trener Michal Dolezal powołał na igrzyska kadrę złożoną z pięciu skoczków. Do Pekinu oprócz Żyły mają polecieć Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Najważniejsza impreza czterolecia rozpocznie się 4 lutego. Skoczkowie rozpoczną zmagania dzień później w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie