Bundesliga: Bayern Monachium chce zatrzymać gwiazdy. Wśród nich Robert Lewandowski

Piłka nożna
Bundesliga: Bayern Monachium chce zatrzymać gwiazdy. Wśród nich Robert Lewandowski
fot. PAP
Rozmowy kontraktowe z Robertem Lewandowskim, Manuelem Neuerem i Thomasem Müllerem stanowią najwyższy priorytet dla Bayernu Monachium.

Prezes Bayernu Monachium Oliver Kahn potwierdził, że rozmowy kontraktowe z Robertem Lewandowskim, Manuelem Neuerem i Thomasem Müllerem stanowią najwyższy priorytet dla klubu w najbliższej przyszłości.

- Manuel Neuer, Robert Lewandowski, czy też Thomas Mueller - wszyscy należą do ikon naszego klubu. To oni są współtwórcami sukcesów w ostatniej dekadzie i dalej decydują o renomie drużyny" - powiedział Kahn podczas środowych wywiadów online.

 

Kontrakt 35-letniego Neuera wygasa 30 czerwca 2023. Wszystko wskazuje na to, że bramkarz już dogadał się z władzami klubu ze stolicy Bawarii. Według nieoficjalnych doniesień umowa zostanie przedłużona o dwa lata. Podobne daty ważności o wykonywanie obowiązków widnieją na dokumentach podpisanych przez Lewandowskiego i Muellera.

 

ZOBACZ TAKŻE: Za ile Bayern Monachium mógłby sprzedać Roberta Lewandowskiego?

 

Zdaniem Kahna Lewandowski jest "absolutnym fenomenem". - On w każdym sezonie strzela 25, 30 czy nawet więcej bramek. Robert jest główną "polisą ubezpieczeniową" Bayernu. Oczywiście zrobimy wszystko, aby go zatrzymać tak długo, jak to tylko będzie możliwe" - dodał prezes klubu.

 

Co jakiś czas pojawiają się również spekulacje na temat napastnika Dortmundu Erlinga Haalanda jako możliwego następcy Lewandowskiego. Kahn uciął te dywagacje, tłumacząc, że nie chce teraz rozmawiać o zawodnikach z innych klubów.

 

Kahn stanowisko prezesa zarządu FC Bayern objął 1 lipca 2021 r. Został następcą Karla-Heinza Rummenigge.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie