Cezary Kulesza wytłumaczył, dlaczego zatrudnił Czesława Michniewicza

Piłka nożna

Prezes PZPN Cezary Kulesza uważa, że podjął dobrą decyzję, nominując Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. - To jeden z najlepszych trenerów w naszym kraju - dodał szef federacji.

- Ostatnie dni i tygodnie były dla mnie bardzo pracowite. Poprzez analizy i głębsze przemyślenia dokonałem wyboru selekcjonera. Wiem, że to jest dobra decyzja. To jeden z najlepszych trenerów w Polsce - podkreślił Kulesza podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski i jego "trudne" relacje z Czesławem Michniewiczem

 

- Przekonało mnie to, że trener Michniewicz pokazał mi obszerny plan na pierwszy mecz barażowy. Wyjaśnił mi wszystko. Bardzo się cieszę, że był przygotowany do takiej rozmowy - dodał prezes PZPN.

 

Podkreślił również, że "nic nikomu nie obiecywał", odnosząc się do pytania m.in. o Adama Nawałkę.

 

 

Biało-Czerwoni nie mieli szkoleniowca od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro.

 

Michniewicz w roli selekcjonera zadebiutuje 24 marca w Moskwie w półfinałowym meczu barażowym z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie