Premier League: Liverpool nie składa broni. Diogo Jota bohaterem meczu z Leicester City

Liverpool pokonał Leicester City.

Zajmujący drugiej miejsce w tabeli piłkarze Liverpoolu pokonali Leicester City 2:0 w meczu 24. kolejki angielskiej ekstraklasy i do dziewięciu punktów - przy jednym spotkaniu zaległym - zmniejszyli stratę do prowadzącego Manchesteru City.

Oba gole - w 34. i 87. minucie - strzelił Portugalczyk Diogo Jota. To jego 11. i 12. trafienie w tym sezonie. W klasyfikacji strzelców ustępuje tylko klubowemu koledze - Mohamedowi Salahowi, który ma dorobku 16 bramek. Egipcjanin wrócił już z Pucharu Narodów Afryki, gdzie jego zespół przegrał w finale z Senegalem, i w czwartek pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Liverpool w 23 występach zgromadził 51 punktów i traci dziewięć do lidera z Manchesteru. Obie drużyny również w poprzednim sezonie zdominowały rozgrywki, a mistrzem zostali "The Citizens".

Trzecia jest uczestnicząca teraz w klubowych mistrzostwach świata Chelsea Londyn - 47 punktów, a czwarty z 40 West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

Następna kolejka Premier League - od soboty.