Tauron Liga: Trzecie zwycięstwo z rzędu Chemika Police

Jacek Nawrocki.

Grupa Azoty Chemik Police wygrał z E.LECLERC MOYA Radomką Radom w meczu 18. kolejki Tauron Ligi. Tym samym policzanki mają trzy punkty straty do prowadzącego w tabeli Developresu.

Grupa Azoty Chemik przed spotkaniem miał 41 punktów na koncie i sześć "oczek" straty do prowadzącego Developresu Bella Dolina Rzeszów. Policzanki w tym sezonie ligowym wygrały 13 meczów i cztery razy schodziły z parkietu pokonane.

Radomka plasowała sie na piątej pozycji z 29 punktami i bilansem dziewięciu zwycięstw oraz ośmiu porażek. W ostatnim meczu obu drużyn, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku Chemik wygrał w Radomiu 3:1.

Dwie pierwsze partie piątkowego starcia były bardzo zacięte, choć miały delikatnie odmienny przebieg. W pierwszej radomianki dopiero w końcówce sprawiły problemy policzankom, które dowiozły jednak triumf do końca. W drugiej również Chemik miał karty w swoich rękach, ale od prowadzenia 14:9, gospodynie zaliczyły kryzys. Efektem przegrana partia i remis 1:1 w setach.

W trzeciej odsłonie wszystko wróciło do normy i podopieczne Jacka Nawrockiego odpowiedziały na kłopoty sprzed kilkunastu minut. W końcówce były na tyle skuteczne, że wygrały seta z aż siedmiopunktową przewagą. W kolejnym poszły za ciosem i ostatecznie triumfowały 3:1. Tym samym mają już tylko 3 punkty straty do prowadzącego w tabeli Developresu.

Grupa Azoty Chemik Police - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16).

Grupa Azoty Chemik Police: Jovana Brakocevic-Canzian, Danielle Drews, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Marta Pol, Iga Wasilewska - Maria Stenzel (libero) - Naiene de Almeida Rios, Marta Czyrniańska, Bojana Milenkovic

E. Leclerc Moya Radomka Radom: Freya Aelbrecht, Alexandra Lazic, Kornelia Moskwa, Natalia Murek, Katarzyna Skorupa, Katarzyna Zaroślińska-Król - Agata Witkowska (libero) - Agnieszka Adamek (libero), Renata Biała, Kamila Kobus, Aleksandra Wójcik.