UFC 271: Nowy, niechlubny rekord! William Knight przekroczył limit wagowy o 12 funtów

Sporty walki
UFC 271: Nowy, niechlubny rekord! William Knight przekroczył limit wagowy o 12 funtów
Fot. UFC
William Knight przekroczył limit wagowy o 12 funtów

Za nami poranne ważenie przed sobotnią galą UFC 271. W walce wieczoru Israel Adesanya (21-1, 15 KO) będzie bronił tytułu mistrza kategorii średniej w starciu rewanżowym z Robertem Whittakerem (23-5, 9 KO, 5 SUB). Największą sensację na ważeniu wzbudził jednak William Knight (11-2, 9 KO), który wyraźnie przekroczył ustalony limit wagowy.

33-latek wniósł na wagę 218 funtów (ok. 99 kg). To o 12 funtów więcej niż górna granica limitu kategorii półciężkiej - 206 funtów (93,4 kg). Tym samym "Knightmare" ustanowił nowy rekord UFC. Nikt jeszcze w historii największej organizacji MMA na świecie tak znacząco nie przekroczył ustalonej wagi. Wcześniej ten rekord należał do Rafaela Alvareza i wynosił 11,5 funta. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz ma nowy termin walki

 

 

Przeciwnik Kinghta Maxim Grishin (31-9-2, 16 KO, 6 SUB) bez zarzutów wypełnił limit kategorii półciężkiej. Ostatecznie jednak walka została przeniesiona do wagi ciężkiej. Pojedynek Grishin-Knight odbędzie się zgodnie z planem i otworzy kartę przedwstępną. Warto wspomnieć, że Knight został zakontraktowany do tego pojedynku jako zastępstwo i miał mniej czasu na zrobienie wagi. Pierwotnie rywalem Rosjanina miał być Ed Herman. 

 

Co ciekawe, na UFC 271 nie odbędzie się starcie Alexa Pereza (24-6, 5 KO, 7 SUB) z Mattem Schnellem (15-6, 2 KO, 8 SUB). Zawodnicy byli ze sobą zestawiani już czterokrotnie i ponownie potyczka musiała zostać odwołana. Perez przekroczył limit o dwa funty. W związku z tym Schnell skorzystał z prawa do odmówienia walki. 

 

Natomiast bohaterowie main-eventu nie zawiedli. Adesanya i Whittaker bez większych problemów wypełnili limity wagowe. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie