NBA: Ósma z rzędu wygrana Celtics

Boston Celtics wygrali ósmy mecz z rzędu w NBA.

Koszykarze Boston Celtics odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo w lidze NBA. W niedzielę pokonali na własnym parkiecie ekipę Atlanta Hawks 105:95. Jayson Tatum zdobył dla zwycięzców 38 punktów.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 28:17. Kluczowa okazała się jednak trzecia część gry. Celtics wygrali ją różnicą 19 punktów i z nawiązką odrobili stratę.

Wówczas ataki Celtics napędzał przede wszystkim Tatum. W trzeciej kwarcie zdobył 16 ze swoich 38 punktów. 23-letni skrzydłowy zanotował też 10 zbiórek, trzy asysty, dwa bloki i przechwyt.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Trae Young - 30 punktów i 10 asyst.

W tabeli Konferencji Wschodniej Celtics z bilansem 33 zwycięstw i 25 porażek zajmują szóste miejsce. Hawks (26-30) są na 10. pozycji.

W drugim niedzielnym meczu Minnesota Timberwolves pokonali na wyjeździe Indiana Pacers 129:120. Anthony Edwards zdobył dla "Leśnych Wilków" 37 punktów. Gospodarze przegrali szóste spotkanie z rzędu.