Liga Europy: Gol Zielińskiego na Camp Nou! Remis Barcelony z Napoli

Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Piotr Zieliński.

FC Barcelona zremisowała z SSC Napoli w czwartkowym meczu Ligi Europy. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Piotr Zieliński.

Choć w początkowej fazie meczu przewagę miała Barcelona, groźnie atakowało również Napoli. W jednej z sytuacji golkipera gospodarzy starał się pokonać Victor Osimhen, jednak nie zrobił tego na tyle skutecznie, żeby otworzyć wynik meczu. Co nie udało się Nigeryjczykowi, wyszło Zielińskiemu w 29. minucie. Polak na raty wykorzystał świetne dogranie Eljifa Elmasa i strzelił gola na 1:0. Warto dodać, że chwilę wcześniej znakomitą sytuację dla Barcelony zmarnował Ferran Torres, uderzając obok bramki Alexa Mereta.

Po przerwie piłkarze Barcelony prezentowali się o wiele lepiej i w 59. minucie doprowadzili do remisu. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Juana Jesusa, a jedenastkę na gola zamienił Torres. W kolejnych minutach trwała przewaga "Dumy Katalonii", jednak szarżujący Ousmane Dembele i spółka nie zdołali strzelić drugiego gola - mecz zakończył się remisem.

Rewanż, który rozstrzygnie o tym, która z drużyn awansuje do 1/8 finału, zostanie rozegrany za tydzień w Neapolu.

FC Barcelona - SSC Napoli 1:1 (0:1)

Bramki: Ferran Torres 59 (k) - Piotr Zieliński 29