Suzuki Puchar Polski: Arged BM Stal w półfinale

Najlepszym strzelcem ostrowian był Kobi Simmons z 18 punktami i 4 zbiórkami.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski kontrolowała ćwierćfinałowe spotkanie Suzuki Pucharu Polski i ostatecznie pokonała Twarde Pierniki Toruń 84:78.

Pierwsze punkty w meczu zdobył efektownym wsadem Jakub Garbacz. Po późniejsze trójce reprezentanta Polski było już 0:9! Dopiero po pięciu minutach niemoc zespołu z Torunia przełamał James Eads. Późniejsze rzuty z dystansu Garbacza i Kobiego Simmonsa pozwoliły ostrowianom kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie kolejna indywidualna akcja Simmonsa sprawiała, że po 10 minutach było aż 21:9. Na początku drugiej kwarty trochę lepsza obrona Twardych Pierników przełożyła się na akcje Jahennsa Manigata i Jamesa Eadsa. Do ataku włączył się także Aaron Cel - m. in. po jego zagraniach ekipa trenera Ivicy Skelina przegrywała tylko sześcioma punktami. Arged BM Stal straciła swój rytm, a mecz się zdecydowanie wyrównał. Sytuację opanowali jednak Damian Kulig oraz Jakub Garbacz - przewaga ostrowian wydawała się niezagrożona. Ostatecznie po trójce Jamesa Florence’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 32:42.

Trzecią kwartę od małej serii 6:0 rozpoczął zespół trenera Igora Milicicia. Twarde Pierniki mogły jednak liczyć na Bartosza Diduszkę i Daniela Amigo, dzięki czemu ciągle były w grze. Trójki Denzela Anderssona i Treya Drechsela oznaczały jednak, że to ostrowianie utrzymywali bezpieczną przewagę. Zespół z Torunia nie był w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom. Po 30 minutach było 52:63. W kolejnej części meczu drużyna trenera Skelina nie zamierzała się poddawać - po kolejnej akcji Diduszki przegrywała tylko sześcioma punktami. Arged BM Stal reagowała błyskawicznie następnymi trójkami, nie pozostawiając zbyt dużo nadziei przeciwnikom. W końcówce straty zmniejszał jeszcze Jahenns Manigat, ale ostatecznie zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężył 84:78.

Najlepszym strzelcem ostrowian był Kobi Simmons z 18 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie z Torunia wyróżniał się Bartosz Diduszko z 18 punktami.

Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. - Twarde Pierniki Toruń 84:78 (21:9, 21:23, 21:20, 21:26).

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Kobi Jordan Simmons 18, Jakub Garbacz 16, Trey Drechsel 10, James Palmer Jr. 9, Michael Young 9, Damian Kulig 9, James Florence 6, Denzel Andersson 5, Jakub Wojciechowski 2, Jarosław Mokros 0.

Twarde Pierniki Toruń: Bartosz Diduszko 18, Daniel Amigo 17, Aaron Cel 13, Jahenns Manigat 10, Michał Kołodziej 6, James Eads III 5, Michał Samsonowicz 5, Roko Rogic 4, Paweł Sowiński 0.