Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów na ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022. Wyprzedziła wielką gwiazdę

Ewa Swoboda najlepsza w biegu na 60 metrów w Orlen Copernicus Cup Toruń 2022! Polska sprinterka udowodniła, że jest w znakomitej formie i z czasem 7,03 wyprzedziła m.in. Elaine Thompson-Herah, pięciokrotną złotą medalistką igrzysk olimpijskich w biegach. Trzecie miejsce zajęła Pia Skrzyszowska.

Polska sprinterka ma za sobą kapitalnie dni. Nie dość, że w końcu wróciła do ścigania po ośmiu miesiącach przerwy, to zrobiła to w niesamowitym stylu. Na mityngu Orlen Cup w Łodzi dwukrotnie pobiła rekord kraju w biegu na 60 metrów. Najpierw osiągnęła 7,04, a następnie - 7,00.

Podczas Orlen Copernicus Cup Swoboda również dała próbkę możliwości. W biegu półfinałowym pobiegła 7,06 i oczywiście spokojnie wygrała, jednak oczy kibiców były skierowane na wielki finał.

W nim Polka ponownie nie zawiodła, udowadniając, że stać ją na wielkie rzeczy. Tym razem musiała zmierzyć się m.in. z Elaine Thompson-Herah, czyli pięciokrotną mistrzynią olimpijską. Bieg był bardzo wyrównany, ale to Swoboda okazała się najlepsza. Choć Jamajka osiągnęła swój najlepszy wynik w sezonie (7,04), to Polka i tak była szybsza (7,03). To kolejny znakomity występ naszej biegaczki w ostatnich tygodniach.