Jastrzębski Węgiel zagra w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski siatkarzy

Jastrzębski Węgiel wygrał z Projektem Warszawa 3:0 w trzecim ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy. Mistrzowie Polski awansowali do turnieju Final Four, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend we Wrocławiu. W półfinale zmierzą się z Asseco Resovią.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg. Na przestrzeni seta minimalną przewagę mieli jastrzębianie, ale rywale nie pozwalali im odskoczyć. Losy tej części meczu rozstrzygnęły trzy akcje od stanu 22:22. Skuteczny atak Jana Hadravy, blok Łukasza Wiśniewskiego i przejście linii środkowej przez rywali dały gospodarzom kluczowe punkty (25:22).

Druga odsłona to efektowne otwarcie gości (1:6), po którym jednak jastrzębianie błyskawicznie odrobili straty (9:9). W środkowej części seta przewagę uzyskali jastrzębianie, ale przyjezdni nie rezygnowali. Jeszcze w końcówce mieli punktowy kontakt, gdy po asie serwisowym Dusana Petkovicia było 21:20. I tym razem jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla popisali się punktową serią w końcówce. Tomasz Fornal i Hadrava popisali się skutecznymi atakami; Gladyr zatrzymał rywali blokiem, a w kolejnej akcji zamknął seta uderzeniem ze środka (25:20).

Seta numer trzy udanie rozpoczęli jastrzębianie (5:1). Rywale zerwali się do walki, złapali punktowy kontakt (12:11). W kokońcówce znów dominowali gospodarze, którzy tym razem szybciej uzyskali znaczącą przewagę. Trevor Clevenot wywalczył piłkę meczową (24:17), a brakujący punkt dała jastrzębianom zepsuta zagrywka rywali (25:18).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Projekt:

Najwięcej punktów: Jan Hadrava (13), Tomasz Fornal (10) – Jastrzębski Węgiel; Mateusz Janikowski (14), Dusan Petković (13) – Projekt. MVP: Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero). Trener: Andrea Gardini.
Projekt: Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Jan Fornal, Andrzej Wrona, Angel Trinidad de Haro, Mateusz Janikowski – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jay Blankenau, Janusz Gałązka. Trener: Andrea Anastasi.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2022:

2022-02-01: Trefl Gdańsk – GKS Katowice 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:17)

2022-02-02: Asseco Resovia – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (23:25, 25:9, 25:23, 25:18)

2022-02-23: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

2022-02-23: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)