Tauron Liga: Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały zaległy mecz

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 1:3.

W zaległym meczu 16. kolejki Tauron Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 1:3. Dzięki temu zwycięstwu łodzianki wyprzedziły IŁ Capital Legionovię Legionowo i wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli.

Gospodynie obiecująco rozpoczęły spotkanie z wyżej notowanymi rywalkami. W pierwszym secie dobrze prezentowały się w przyjęciu, skuteczniej w ataku i polu zagrywki (3–0). Właśnie po serii dobrych zagrywek Majki Szczepańskiej-Pogody siatkarki Pałacu uzyskały przewagę (16:13). Łodzianki odrobiły straty (19:19), ale w końcówce inicjatywę znów miały gospodynie, a ostatni punkt wywalczyła skutecznym atakiem Leticia Hage (25:21).

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, a przewaga przechodziła z rąk do rąk (6:8, 14:11). Gospodynie odskoczyły później na cztery oczka (19:15 – po asie serwisowym Zuzanny Szperlak). Łodzianki odrobiły jednak straty w końcówce (22:22) i wygrały trzy ostatnie akcje seta. Dwa błędy rywalek i atak Kamili Witkowskiej przyniosły im decydujące punkty (23:25).

Na tym emocje w tym spotkaniu właściwie się skończyły, bo w kolejnych partiach wyraźną przewagę miały łodzianki. Poprawiły skuteczność w ataku, świetnie prezentowały się w bloku i od połowy trzeciego seta nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Rozpoczęło się od punktowej serii od stanu 13:14 do 13:19, kluczowej dla losów tej partii. Zakończyła się ona po błędzie bydgoszczanek wynikiem 18:25.

Czwarty set zupełnie bez historii. Po mocnym otwarciu przyjezdnych (1:5, 4:10), siatkarki Pałacu nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Gdy Veronica Jones-Perry popisała się skutecznym atakiem, różnica wynosiła już dziesięć oczek (7:17). Martyna Grajber wywalczyła piłkę meczową, a w kolejnej akcji łodzianki zablokowały atak przeciwniczek (12:25).

Najwięcej punktów: Majka Szczepańska-Pogoda (20) – Pałac; Kamila Witkowska (19), Valentina Diouf (16), Veronica Jones-Perry (15) – ŁKS Commercecon. Dominacja łodzianek w bloku (8–19, 8 punktów Witkowskiej). MVP: Valentina Diouf (13/31 = 42% skuteczności w ataku +3 bloki).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 12:25)

Pałac: Paulina Bałdyga, Mariana Cassemiro, Leticia Hage, Majka Szczepańska-Pogoda, Zuzanna Szperlak, Paulina Majkowska – Magdalena Saad (libero) oraz Magdalena Mazurek, Ani Bozdeva, Kinga Różyńska. Trener: Mirosław Zawieracz.
ŁKS: Martyna Grajber, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Joanna Pacak, Valentina Diouf – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Pietra Jukoski, Julita Piasecka, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer, Klaudia Alagierska. Trener: Michał Cichy.