Karol Kłos o MŚ w Rosji. "Jak odbijać piłkę, kiedy u Twoich sąsiadów giną ludzie?!"

Siatkówka
Karol Kłos o MŚ w Rosji. "Jak odbijać piłkę, kiedy u Twoich sąsiadów giną ludzie?!"
fot. PAP

Karol Kłos jest kolejnym polskim siatkarzem, który zabrał głos w sprawie mistrzostw świata w Rosji. "Powiedzcie mi, jak odbijać piłkę, kiedy u Twoich sąsiadów giną ludzie?!" - napisał.

Pomimo inwazji Rosji na Ukrainę, przedstawiciele FIVB wydali w piątek komunikat, w którym poinformowali, że przygotowania do siatkarskich mistrzostw świata przebiegają zgodnie z planem. Kłos jest oburzony taką decyzją.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka gwiazda bojkotuje siatkarskie mistrzostwa świata w Rosji

 

"Politycy i działacze związkowi często zapominają o ludziach, bez których nie mogliby funkcjonować. FIVB chyba zapomina o ludziach, którzy mają wziąć w tym udział. Proszę ZORGANIZUJCIE to z WIELKĄ POMPĄ. Wydajcie na krocie..." - rozpoczął swój wpis.

 

"Patrząc na oburzenie siatkarzy z całego świata, jestem pewien jaką decyzje podejmą wszystkie reprezentacje. Jedyną właściwą! Sport nie jest i nigdy nie będzie ponad tym, co się dzieje na Ukrainie. Powiedzcie mi, jak odbijać piłkę, kiedy u Twoich sąsiadów giną ludzie?! W tych dniach czuję, że robię coś, co nie ma żadnego znaczenia..." - kontynuował.

 

"P.S. Ogromny szacunek dla nielicznych reprezentantów Rosji, którzy mieli odwagę powiedzieć co sądzą o tej wojnie - macie jaja" - zakończył Kłos.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karol Kłos (@karolklos)

 

Rosja będzie gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata od 26 sierpnia do 11 wrześni. Turniej ma odbyć się w dziesięciu miastach (Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Jarosław, Ufa, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo, Krasnojarsk, Kazań). Tytułu mistrzowskiego broni Polska.

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie