Rosja straciła prawo do organizacji turniejów siatkarskiej Ligi Narodów

Siatkówka
Rosja straciła prawo do organizacji turniejów siatkarskiej Ligi Narodów
fot. FIVB

Władze FIVB podjęły decyzję o odebraniu Rosji organizacji rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Chodzi o dwa turnieje, które miały zostać rozegrane w Ufie (siatkarki) oraz w Kemerowie (siatkarze). Nie ustalono jeszcze, w jakich krajach zostaną rozegrane te zawody.

Światowa Federacja Siatkówki wydała w tej sprawie specjalny komunikat:

 

"W odpowiedzi na pogarszającą się sytuację na Ukrainie, FIVB poinformowało Wszechrosyjską Federację Piłki Siatkowej, że dwie rundy siatkarskiej Ligi Narodów, które miały się odbyć w Rosji w czerwcu oraz w lipcu, zostały przeniesione ze skutkiem natychmiastowym. FIVB będzie nadal uważnie śledzić sytuację i dokona przeglądu innych wydarzeń, mających odbyć się w Rosji, w tym mistrzostw świata siatkarzy zaplanowanych na drugą połowę 2022 roku. FIVB słucha i pozostaje w kontakcie ze swoimi interesariuszami, w tym z federacjami narodowymi i podziela ich głęboką troskę o naród ukraiński".

 

 

Rosja miała być gospodarzem dwóch turniejów w fazie zasadniczej siatkarskiej VNL 2022. Siatkarki miały rywalizować w Ufie (28 czerwca – 3 lipca), a siatkarze w Kemerowie (5–10 lipca). W obu tych turniejach miały wystąpić reprezentacje Polski.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie