Serie A: Szymon Żurkowski pokonał Wojciecha Szczęsnego, ale Empoli nie dało rady Juventusowi

Juventus górą w starciu z Empoli

Szymon Żurkowski zdobył gola dla Empoli, ale beniaminek przegrał 2:3 z Juventusem Turyn, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny, w sobotnim meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Goście po 13. z rzędu spotkaniu bez porażki są coraz bliżej ścisłej czołówki.

Mecz rozpoczął się po myśli "Starej Damy", która w ósmej minucie objęła prowadzenie po golu Moise Keana.

W 40. wyrównał Żurkowski. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze i Fiorentiny najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod bramką Szczęsnego, do jakiego doszło po rzucie rożnym, i z bliska pokonał rodaka. To jego piąte trafienie w sezonie.

Gospodarzom nie udało się utrzymać remisu nawet do przerwy, gdyż tuż przed gwizdkiem kończącym tę część pojedynku do siatki trafił Dusan Vlahovic.

22-letni Serb, pozyskany zimą z Fiorentiny za ok,. 70 mln euro, w drugiej połowie po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Nowy napastnik "Juve" z 20 golami, ale 17 dla poprzedniego pracodawcy, otwiera klasyfikację najskuteczniejszych.

W końcówce miejscowym udało się zdobyć kontaktową bramkę, ale trzy punkty pojechały do Turynu.

Empoli, które zgromadziło 31 punktów, jest 13. w tabeli. Choć nie wygrało od 10 kolejek, to ma bezpieczną, dziewięciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Juventus, który w Serie A jest niepokonany od 27 listopada, z dorobkiem 50 punktów jest czwarty w tabeli. Traci cztery do Napoli, pięć do Interu Mediolan i siedem do prowadzącego Milanu, który podobnie jak "Bianconeri" ma za sobą 27 występów. Dwie pozostałe wymienione drużyny po 26.

"Dwa razy Vlahovic, Juventus za trzy punkty i wobec Milanu już tylko minus siedem" - napisała po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport".