Wojna na Ukrainie. Szwedzi nie zagrają z Rosjanami w barażach MŚ 2022

Piłka nożna
Wojna na Ukrainie. Szwedzi nie zagrają z Rosjanami w barażach MŚ 2022
fot. PAP
Szwedzki Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie ws. możliwego meczu z Rosją

Polski Związek Piłki Nożnej ostatnio oświadczył, że Biało-Czerwoni nie zagrają meczu barażowego eliminacji do mistrzostw świata z Rosją. Taką samą decyzję podjęła szwedzka federacja.

Przypomnijmy, że pod koniec marca w meczu barażowym eliminacji do mistrzostw świata Polska miała zmierzyć się z Rosją. Mimo to na swoim koncie na Twitterze Cezary Kulesza poinformował, że podopieczni Czesława Michniewicza nie wezmą udziału w tym meczu. 

Prezes PZPN do takiej samej postawy zachęcił Szwecję oraz Czechy. Warto bowiem przypomnieć, że mecz Rosja - Polska jest jednym z dwóch meczów barażowych. Zwycięzca tego spotkania miał zmierzyć się z triumfatorem starcia Szwecja - Czechy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Emocjonalne wyznanie Wojciecha Szczęsnego. "W żyłach mojego syna płynie ukraińska krew"

 

Na reakcję szwedzkiej federacji nie trzeba było długo czekać. 26 lutego na oficjalnej stronie związku został opublikowany komunikat w tej sprawie. 

 

"Zarząd Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że szwedzka reprezentacja mężczyzn nie rozegra ewentualnego meczu play-off z Rosją – niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz. Zarząd Federalny wzywa również FIFA do odwołania spotkań barażowych w marcu, w których uczestniczy Rosja" - napisano

 

- Nielegalna i głęboko niesprawiedliwa inwazja na Ukrainę uniemożliwia obecnie wszelkie mecze piłki nożnej z Rosją. W związku z tym nalegamy, aby FIFA zdecydowała, że ​​mecze play-off w marcu, w których weźmie udział Rosja, zostają odwołane. Ale niezależnie od tego, co FIFA zdecyduje się zrobić, nie zagramy z Rosją w marcu - stwierdził cytowany w komunikacie prezes Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej Karl-Erik Nilsson.

Do zachowania Szwedów odniósł się Kulesza.

 

"Reprezentacja Szwecji także nie zamierza rozegrać barażowego meczu z Rosją. W solidarności siła. Dziękujemy!" - napisał były prezes Jagiellonii Białystok.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gruzja - Grecja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie