Serie A: Napoli pokonało Lazio Rzym i jest liderem (WIDEO)

Napoli pokonało Lazio Rzym.

Piłkarze Napoli pokonali na wyjeździe Lazio Rzym 2:1 w niedzielnym meczu 27. kolejki włoskiej ekstraklasy i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W zwycięskiej drużynie do 57. minuty grał Piotr Zieliński.

Bramki padły już po opuszczeniu boiska przez Polaka. W 62. minucie prowadzenie gościom dał Lorenzo Insigne, w 88. wyrównał Pedro, a zwycięstwo Napoli już w doliczonym przez sędziego czasie gry zapewnił Fabian Ruiz.

Na wygraną w Rzymie z Lazio Napoli czekało od sierpnia 2018 roku.

Napoli wykorzystało piątkowe potknięcia drużyn z Mediolanu - broniący tytułu Inter bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Genoą, natomiast AC Milan u siebie z Udinese 1:1.

W tabeli Napoli ma tyle samo punktów co Milan, ale lepszy bilans bramek. Arcyciekawie zapowiada się spotkanie tych drużyn w następnej kolejce w Neapolu. Inter jest trzeci; od prowadzącej dwójki dzielą go dwa punkty, jednak rozegrał o jeden mecz mniej.