Selekcjoner Rosjan o wykluczeniu przez FIFA: Żal mi moich chłopców

Piłka nożna
Selekcjoner Rosjan o wykluczeniu przez FIFA: Żal mi moich chłopców
fot. PAP
Selekcjoner reprezentacji Rosji, Walerij Karpin

Reprezentacja Rosji została wykluczona przez FIFA z walki o awans na tegoroczny mundial w Katarze. Do decyzji Światowej Organizacji Piłkarskiej odniósł się selekcjoner "Sbornej", Walerij Karpin.

Olbrzymia presja środowiska piłkarskiego wymusiła na działaczach FIFA podjęcie decyzji o wykluczeniu Rosji z rozgrywek piłkarskich z powodu działań wojennych w Ukrainie. To rzecz jasna nie przypadło do gustu rosyjskiemu selekcjonerowi. Jego kadra miała zmierzyć się w półfinale baraży z Polską.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie: Polska w finale baraży o mundial

 

- Nie da się opisać słowami, jak rozczarowani jesteśmy po decyzji FIFA. Mieliśmy nadzieję, że rywalizacja na boisku rozstrzygnie zwycięzcę baraży. Żal mi moich chłopców, ponieważ marzyli o grze na mistrzostwach świata. Teraz nadzieje przepadły - powiedział Karpin.

 

 

Pierwotnie mecz Rosja - Polska miał odbyć się w Moskwie. Rosyjska inwazja w Ukrainie sprawiła, że FIFA najpierw nakazała rozegranie tego spotkania na neutralnym terenie. PZPN kategorycznie odmówił chęci udziału w tej rywalizacji, podobnie jak potencjalni rywale Rosji w finale baraży - Szwecja oraz Czechy. To wymusiło na Światowej Organizacji Piłkarskiej wykluczenie Rosjan.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie