Media: Reprezentacja Polski automatycznie awansuje do finału baraży

Piłka nożna
Media: Reprezentacja Polski automatycznie awansuje do finału baraży
fot. Cyfrasport
Biało-Czerwoni mają "z automatu" awansować do finałowego meczu barażowego.

Według dziennikarzy brytyjskiego "The Guardian" oraz "Przeglądu Sportowego", reprezentacja Polski w piłce nożnej zostanie bezpośrednio zakwalifikowana do finału baraży, których stawką będzie awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. FIFA ma poinformować o tym fakcie lada chwila.

Pierwotnie polska drużyna narodowa miała się zmierzyć 24 marca w półfinale baraży z reprezentacją Rosji. Prezes PZPN Cezary Kulesza w porozumieniu z piłkarzami reprezentacji Polski podjął jednak decyzję o zbojkotowaniu rywalizacji ze "Sborną", a w ślad za Polakami poszli wkrótce Szwedzi, Czesi oraz Anglicy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa świata siatkarzy oficjalnie odebrane Rosji!

 

FIFA oraz UEFA ostatecznie ugięły się pod naciskiem opinii publicznej i najpierw podjęły decyzję o zawieszeniu w prawach członkowskich drużyn narodowych oraz klubów z Rosji, a następnie wykluczeniu reprezentacji tego kraju z marcowych meczów barażowych o mistrzostwa świata 2022.

 

Otwartą kwestią pozostał więc sposób, w jaki Polacy mieliby przejść drogę kwalifikacji po odpadnięciu półfinałowego przeciwnika. Dziennikarze "The Guardian" i "Przeglądu Sportowego" informują, że FIFA w każdej chwili może poinformować o bezpośrednim awansie "Biało-Czerwonych" do finałowego meczu barażowego, w którym zmierzą się ze zwycięzcami rywalizacji pomiędzy Szwecją a Czechami.

 

"W związku z inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz wykluczeniu Rosji z międzynarodowego futbolu, Polska ma zostać automatycznie zakwalifikowana do finału play-off" - możemy przeczytać w artykule brytyjskiego dziennika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanie i Białorusini wykasowani z gier FIFA 22 i NHL 22!

 

Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego" skontaktował się z PZPN i otrzymał informację, że polski związek nie wyobraża sobie innego scenariusza niż ukaranie Rosji walkowerem.

 

"Nie będzie szukania innego rywala, tylko 29 marca Biało-Czerwoni zagrają w Chorzowie ze Szwecją lub Czechami. Zwycięzca pojedzie na mundial w Katarze" - przekonuje Błoński.

 

W półfinale baraży o mistrzostwa świata ma wziąć udział również Ukraina. Szkoci, którzy mają być adwersarzami naszych wschodnich sąsiadów w tym meczu, wystosowali do ukraińskiego związku pismo, oferując wsparcie i gotowość przełożenia zaplanowanego na 24 marca w Glasgow spotkania. Nie wiadomo bowiem, kiedy reprezentacja "Żółto-niebieskich" będzie gotowa do rywalizacji, ze względu na działania wojenne na terytorium własnego kraju.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie