PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Asseco Resovii

LUK Lublin – Asseco Resovia 1:3.

W spotkaniu otwierającym 22. kolejkę PlusLigi siatkarze LUK Lublin przegrali z Asseco Resovią 1:3. Gospodarze w drugim i trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę z ekipą z Rzeszowa, ale nie zakończyli tego starcia z punktową zdobyczą. W drużynie gości bardzo dobry mecz rozegrał Maciej Muzaj.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (12:12), inicjatywę przejęła Asseco Resovia (13:17, 16:21). Dwa punktowe bloki zamknęły tę odsłonę (18:25). Goście lepiej punktowali blokiem (1–5), byli też skuteczniejsi w ataku, w czym brylował Maciej Muzaj (9 oczek).

W drugiej odsłonie długo oglądaliśmy rywalizację punkt za punkt. Ważną rolę w grze rzeszowian odegrała tym razem zagrywka. Asem serwisowym popisał się Muzaj (18:19), później jego wyczyn skopiował - i to dwukrotnie - Klemen Čebulj (21:22). Gospodarze trochę pogubili się w końcówce, a seta zakończyła ich zepsuta zagrywka (23:25).

Lubinianie nie rezygnowali i w kolejnej partii nadal toczyli wyrównaną walkę z rywalem. Zdołali odskoczyć na kilka punktów (10:6), ale rzeszowianie odrobili straty i znów oglądaliśmy grę punkt za punkt. W końcówce skuteczni w ataku gospodarze uzyskali przewagę (21:18), Asseco Resovia odrobiła straty, miała nawet piłkę meczową po bloku Muzaja (23:24), ale kolejne akcje wygrała ekipa z Lublina (26:24). Ostatnia wywołała dyskusje, bo arbiter odgwizdał przyjezdnym błąd odbicia.

Zwycięstwo rozbudziło apetyty kibiców z Lublina, ale Asseco Resovia dość szybko zgasiła je w kolejnym secie. W środkowej części przewaga gości była już znacząca (8:15), a wzrosła jeszcze po dwóch asach serwisowych Sama Deroo (12:20). Wynik ostatniej odsłony ustalił blokiem Čebulj (15:25).

Skrót meczu LUK - Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (18), Wojciech Włodarczyk (16), Jakub Wachnik (11) – LUK; Maciej Muzaj (24), Klemen Čebulj (20) – Asseco Resovia. MVP: Maciej Muzaj (18/28 = 64% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 4 bloki; zagrał na +21).

LUK Lublin – Asseco Resovia 1:3 (18:25, 23:25, 26:24, 15:25)

LUK: Konrad Stajer, Grzegorz Pająk, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Jakub Wachnik – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Romać, Mateusz Jóźwik, Igor Gniecki, Szymon Gregorowicz (libero). Trener: Dariusz Daszkiewicz
Asseco Resovia: Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Nicolas Szerszeń – Paweł Zatorski (libero) oraz Sam Deroo, Jakub Bucki. Trener: Marcelo Mendez.