Ewa Swoboda znowu to zrobiła! Nowy rekord Polski

Andrzej AdamiecInne

Ewa Swoboda znowu pobiła rekord Polski. Sprinterka była w stanie przebiec 60 metrów poniżej siedmiu sekund. Przekroczyła linię mety z czasem 6,99.

Swoboda pobiła rekord podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Najpierw zaliczyła bardzo dobry występ w eliminacjach. Uzyskała wynik 7,09. W finale rywalizacji na 60 metrów pokazała się z jeszcze lepszej stronie. 24-latce udało się przełamać barierę siedmiu sekund. Wygrała konkurs z czasem 6,99. To najlepszy wynik na tym dystansie w tym roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wywiad z 16-letnią Ewą Swobodą. Już wtedy miała wielkie ambicje

 

Warto przypomnieć, że Swoboda już trzeci razy w tym roku pobiła rekord Polski. Wcześniej dokonała tego, podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Na początku osiągnęła wynik 7,04, a później przebiegła 60 metrów w dokładnie siedem sekund.

 

- Jestem bardzo szczęśliwa, super, że się udało, że idę do przodu. Ciągle się poprawiam. Nauczyłam się cieszyć z biegania i bieganie jest dla mnie numerem jeden - powiedziała sprinterka.

 

Polka przekroczyła granicę siedmiu sekund i tym samym przybliżyła się do rekordu świata. Przypomnijmy, że najszybsza w historii na tym dystansie była Rosjanka Irina Priwałowa, która w 1993 roku uzyskała 6,92. 

Polsat Sport, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie