Krzysztof Stelmach nowym trenerem siatkarzy Gwardii Wrocław

Siatkówka
Krzysztof Stelmach nowym trenerem siatkarzy Gwardii Wrocław
fot. Cyfrasport
Krzysztof Stelmach nowym trenerem Chemeko-System Gwardii Wrocław.

Chemeko-System Gwardia Wrocław poinformowała w piątek, że Rainer Vassiljev nie jest już trenerem siatkarzy tego klubu. Umowa z Estończykiem została rozwiązana. Na ogłoszenie nazwiska jego następcy nie trzeba było długo czekać. Nowym szkoleniowcem wrocławskiego zespołu został Krzysztof Stelmach.

– Decyzja, którą podjęliśmy nie była łatwa. Jesteśmy w dobrych stosunkach z Rainerem Vassiljevem, ale widzieliśmy że coś w tym zespole nie funkcjonowało. Nie mówimy, że to wina trenera, bo w niektórych konfiguracjach pewne rzeczy mogą nie funkcjonować – powiedział prezes zarządu klubu Łukasz Tobys.

 

Zobacz także: Maciej Muzaj - najlepsze akcje MVP meczu LUK – Asseco Resovia (WIDEO)

 

Rainer Vassiljev do Wrocławia trafił przed początkiem trwającego sezonu.

 

– Widzimy, że ta drużyna potrzebuje nowego bodźca. Chcemy wykrzesać z drużyny potencjał, który w niej drzemie. Rozstajemy się w bardzo dobrych relacjach, trener Vassiljev rozumie naszą decyzję – dodał Tobys.

 

Nowym trenerem zespołu został Krzysztof Stelmach. 54-latek ma za zadanie tchnąć nowego ducha w Gwardii. To szkoleniowiec, który ma doświadczenie w wygrywaniu pierwszej ligi. Na zapleczu PlusLigi zwyciężał z AZS Częstochowa i Stalą Nysa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chemeko-System Gwardia Wrocław (@gwardia_wroclaw)

 

– Mieliśmy na stole kilka propozycji, nawet z innych lig. Chcieliśmy postawić na polskiego trenera, bo czasu jest mało. Zostało sześć meczów, więc to musi być szybkie wdrożenie. Kierowaliśmy się znajomością ligi. Trener Stelmach dwa razy wygrywał ligę. To człowiek, który ma świadomość, jaki ta drużyna ma potencjał. Liczymy, że trener Stelmach sprawi, że szanse na zrealizowanie naszego celu zostaną zmaksymalizowane – stwierdził Tobys.

 

54-latek ma także wieloletnie doświadczenie w PlusLidze. W ostatnich latach (2018–21) prowadził drużynę Stal Nysa.

 

– Wszystko potoczyło się szybko. W czwartek dostałem telefon od prezesa, a w piątek byłem już na treningu. Szybka moja decyzja. Porozmawialiśmy wcześniej z prezesami przedstawiłem cele i jak ja widzę tę drużynę. Widzę w niej duży potencjał. Podjąłem się tego wyzwania bo wierzę, że Gwardia Wrocław może grać lepiej – może piąć się w tabeli, bo to jest ważne przed play-offami. Cel jest jasny, ale ja mam taki charakter, że nie lubię mówić o celach, ale wykonuję swoją pracę i wierzę, że tutaj taką pracę wykonam, byśmy byli zadowoleni – powiedział nowy szkoleniowiec Gwardzistów Krzysztof Stelmach.

 

Chemeko-System Gwardia Wrocław zajmuje szóste miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi siatkarzy. Ma na koncie 42 punkty, bilans meczów 13–10.

RM, Polsat Sport, gwardiawroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie