Fortuna 1 Liga: Pewne zwycięstwo Miedzi Legnica. Rewelacyjny Patryk Makuch

Piłkarze Miedzi odnieśli kolejne zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze.

W niedzielnym meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Miedzi Legnica pewnie pokonała na własnym boisku Puszczę Niepołomice 3:1 i umocniła się w tabeli na fotelu lidera. Ze świetnej strony zaprezentował się piłkarz miejscowych Patryk Makuch, który zdobył dwie bramki i asystę.

Zdecydowanymi faworytami tego starcia byli gospodarze, którzy notują serię zwycięstw i kroczą po pewny awans do PKO BP Ekstraklasy. Rywalem ekipy z Dolnego Śląska była broniąca się przed spadkiem Puszcza Niepołomice, która wygrała dwa ostatnie mecze ligowe i chciała sprawić niespodziankę w starciu z faworyzowanym przeciwnikiem.

Niespodzianki jednak nie było. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Makuch wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie gospodarzom. Ten sam piłkarz popisał się asystą w 27. minucie przy trafieniu Kamila Zapolnika.

Do przerwy Miedź prowadziła 2:0, a swój koncert rozgrywał Makuch. W 63. minucie ustrzelił dublet. Warto zaznaczyć, że niespełna dziesięć minut wcześniej Puszcza zdobyła bramkę autorstwa Łukasza Wrońskiego, ale po wideoweryfikacji VAR gol nie został uznany.

W samej końcówce honorowe trafienie dla Puszczy z rzutu karnego zanotował Szymon Kobusiński.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0)
Bramki: Patryk Makuch 13 (k), 63, Kamil Zapolnik 27 - Szymon Kobusiński 89 (k)