Tauron Liga: Developres wygrał z Radomką

Developres - Radomka 3:1.

W meczu 20. kolejki Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał z E. Leclerc Moya Radomką Radom 3:1. Przyjezdne dobrze rozpoczęły to starcie, wygrały premierową partię, ale w kolejnych górą były podopieczne trenera Stephane Antigi.

Rzeszowianki udanie rozpoczęły to spotkanie (8:4), ale przyjezdne szybko przejęły inicjatywę i w środkowej części seta uzyskały przewagę (11:15). W końcówce siatkarki Developresu odrobiły straty (23:23), ale skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej-Król i punktowy blok rozstrzygnęły tę partię na korzyść ekipy z Radomia (23:25).

W drugiej odsłonie długo oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Ważne akcje skończyły w końcówce Kara Bajema oraz Bruna Honorio Marques i rzeszowianki prowadziły 23:19. Dwa brakujące punkty przyniosły im błędy rywalek (25:22).

Trzeci set to dominacja gospodyń, która rozpoczęła się punktową serią (od stanu 5:5 do 10:5). W dalszej części seta siatkarki Developresu kontrolowały sytuację, wieńcząc seta punktowym blokiem (25:17).

Czwartą partię rzeszowianki rozpoczęły od mocnego uderzenia (6:0, 10:1). Taki początek właściwie ustawił seta, bo przyjezdne nie były już w stanie odrobić strat. Zepsuta zagrywka ekipy z Radomia zakończyła seta (25:16) i całe spotkanie, w którym gospodynie zgarnęły komplet punktów.

Najwięcej punktów: Kara Bajema (27), Bruna Honorio Marques (15), Anna Stencel (13), Magdalena Jurczyk (12) – Developres; Katarzyna Zaroślińska-Król (17), Freya Aelbrecht (13), Alexandra Lazić (11), Natalia Murek (10) – Radomka. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały blokiem (11–4); obie ekipy popełniły sporo błędów własnych. MVP: Kara Bajema (25/42 = 60% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Developres Bella Dolina Rzeszów – E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:16)

Developres: Jelena Blagojević, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Dominika Witowska, Ann Kalandadze. Trener: Stephane Antiga
Radomka: Kamila Kobus, Katarzyna Zaroślińska-Król, Alexandra Lazić, Freya Aelbrecht, Katarzyna Skorupa, Natalia Murek – Renata Biała (libero) oraz Aleksandra Wójcik, Agnieszka Adamek (libero). Trener: Riccardo Marchesi.