Lekkoatletyczne HMŚ: Anna Kiełbasińska zrezygnowała ze startu z powodu COVID-19

Inne
Lekkoatletyczne HMŚ: Anna Kiełbasińska zrezygnowała ze startu z powodu COVID-19
fot. PAP
Kiełbasińska nie wystartuje w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie (18-20 marca).

Specjalistka od biegu 400 m Anna Kiełbasińska nie wystartuje w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie (18-20 marca). Zawodniczka poinformowała w niedzielę wieczorem, że od tygodnia nie trenuje, bo po mistrzostwach Polski, albo na nich, zachorowała na COVID-19. Wcześniej borykała się z kontuzją.

"Nie nacieszyłam się zbyt długo powrotem do startów w sezonie halowym... Niestety nie zobaczycie mnie w Belgradzie. Wygląda na to, że zbyt optymistycznie oceniłam swoje zdolności w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach albo po prostu czasu jest za mało" - napisała w mediach społecznościowych Kiełbasińska.

 

 

W tym roku zawodniczka SKLA Sopot znajdowała się w życiowej dyspozycji. Wynikiem 51,10 poprawiła 3 lutego w Ostrawie rekord Polski. Potem zmagała się z urazem. Wróciła do startów podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu (5-6 marca). Tam wywalczyła srebrny medal po pasjonującej, ale przegranej walce z Justyną Święty-Ersetic, która czasem 51,04 odebrała Kiełbasińskiej rekord kraju.

 

"Tuż po mistrzostwach Polski, albo nawet i już na nich, zachorowałam na COVID. Od tygodnia nie trenuję, a z czegoś takiego z pewnością nie da się biegać na najwyższym poziomie. Na pewno nie na takim, na jaki mnie było stać w tym sezonie" - przekazała Kiełbasińska.

 

Jak dodała najpierw było lekkie naderwanie mięśnia, "gonienie z treningiem", żeby zdążyć na halowe mistrzostwa Polski, a teraz dopadła ją choroba.

 

"Zrobiło się trochę tego za dużo, a czasu za mało" - oceniła.

 

"Dlatego decyzja o rezygnacji z mistrzostw świata wydaje się być jedyną słuszna w tym momencie. Stawiam teraz na zdrowie i powolny powrót do treningów. Przede mną sezon letni - pełen nowych szans, z których naprawdę chcę skorzystać. Już nawet nie będę mówiła, że mam nadzieję, że bez przygód" - podkreśliła.

 

Po rezygnacji ze startu Kiełbasińskiej w składzie reprezentacji Polski na HMŚ pozostaje 24 zawodników. Wśród nich jest pięć specjalistek od biegu 400 m, które mogą być brane pod uwagę do składu sztafetowego. Poza Święty-Ersetic, są to Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Aleksandra Gaworska.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie