PlusLiga: PGE Skra Bełchatów zaskoczyła kędzierzynian

PGE Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ

Grupa Azoty ZASKA Kędzierzyn-Koźle przegrała u siebie z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (23:25, 28:29, 25:19, 25:27). To dopiero druga ligowa porażka kędzierzynian w tym sezonie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowego prowadzenia. Podczas pierwszej partii meczu na szczycie PlusLigi z dobrej strony na boisku pokazał się Łukasz Kaczmarek. Reprezentant Polski zdobył w sumie dziewięć punktów. Mimo jego starań ZAKSA przegrała pierwszego seta 23:25. Skrze zwycięstwo w tej partii skutecznym atakiem zapewnił Mateusz Bieniek.

Przez większość drugiego seta na prowadzeniu była ZAKSA. Lider PlusLigi już na starcie zdołał odskoczyć rywalowi. Wszystko wskazywało na to, że kędzierzynianie doprowadzą do wyrównania. Mimo to pod koniec seta goście dogonili swoich przeciwników. Po zaciętej końcówce Skra znowu okazała się skuteczniejsza, zwyciężając drugą partię 29:28. Ostatni punkt w tej części spotkania dobrą zagrywką zdobył Dick Kooy.

Przegrane dwa pierwsze sety zadziałały na gospodarzy jak płachta na byka. Kędzierzynianie zaczęli dominować na boisku. Bezwzględnie wykorzystywali wszystkie pomyłki przeciwników. Siatkarze klubu z Bełchatowa w trzeciej części meczu byli w stanie zdobyć 19 punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami ZAKSY byli Kaczmarek i Kamil Semeniuk.

Czwarta partia była wyrównana. Do końca nie było wiadomo, która drużyna przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Znowu chłodniejszą głowę w końcówce zachowali goście. Skra wygrała ostatniego seta 27:25. Tym samym ZAKSA poniosła swoją drugą ligową porażkę w tym sezonie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 27:29, 25:19, 25:27)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, David Smith - Erik Shoji (libero) - Adrian Staszewski, Tomasz Kalembka, Bartłomiej Kluth.

PGE Skra Bełchatów: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijevic, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour - Robert Milczarek (libero) - Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Mihajlo Mitic, Sebastian Adamczyk

MVP: Aleksander Atanasijevic