NBA: Stephen Curry kontuzjowany. Boston Celtics lepszy od Golden State Warriors

Przed przerwą kontuzji stopy doznał lider Golden State Warriors Stephen Curry.

Koszykarze Boston Celtics pokonali na wyjeździe Golden State Warriors 110:88 w jednym z 12 środowych spotkań ligi NBA. Jayson Tatum i Jaylen Brown zdobyli dla zwycięzców po 26 punktów. Jeszcze przed przerwą kontuzji stopy doznał lider gospodarzy Stephen Curry.

Już po dwóch kwartach meczu w San Francisco znakomicie broniący goście prowadzili 48:32. To najniższa w tym sezonie zdobycz "Wojowników" do przerwy, a porażka przerwała na czterech serię ich zwycięstw.

Liderem gospodarzy w tym spotkaniu był zdobywca 29 punktów Jordan Poole.

Curry - gwiazdor ligi, dwukrotny MVP rozgrywek - kontuzji doznał w drugiej odsłonie, gdy walczący o piłkę trzeci strzelec "Celtów" Marcus Smart (20 pkt) wylądował na jego lewej nodze. Po meczu trener Warriors Steve Kerr poinformował, że zawodnika czeka prześwietlenie bolącej stopy.

W dramatycznych okolicznościach kończyło się spotkanie w Nowym Jorku, gdzie Brooklyn Nets przegrali z Dallas Mavericks 111:113.

Zwycięstwo zapewnił ekipie z Teksasu były koszykarz gospodarzy Spencer Dinwiddie trzypunktowym rzutem na sekundę przed końcem czwartej kwarty. Podopieczni trenera Jasona Kidda, którzy odrobili kilkunastopunktową stratę, wygrali ósme z dziewięciu ostatnich spotkań i po raz 15. zwycięsko wyszli z meczu, w którym przegrywali dwucyfrową różnicą.

Dinwiddie natomiast w drugim kolejnym występie zapewnił swojej drużynie wygraną rzutem z dystansu w samej końcówce. Poprzednio uczynił to w niedzielę w Bostonie.

W środę uzyskał 22 pkt, będąc drugim strzelcem zespołu, ale nie czuł się bohaterem. "To szczególnie Luka Doncic robił różnicę na parkiecie. Ja nie uczyniłem niczego specjalnego" - zaznaczył skromnie.

Słoweński lider Mavericks zdobył 37 punktów oraz miał po dziewięć zbiórek i asyst. Tym samym zwycięsko wyszedł z konfrontacji z gwiazdorem rywali Kevinem Durantem, który kończył spotkanie z 23 punktami, 10 asystami i sześcioma zbiórkami.

Drugim strzelcem gospodarzy był starszy kolega Doncica z reprezentacji Słowenii Goran Dragic - 21 pkt.

Kolejne zwycięstwo odnieśli w środę Phoenix Suns, najlepszy zespół Konferecji Zachodniej i całej ligi (bilans 56-14), którzy pokonali na wyjeździe Houston Rockets 129:112 (Devin Booker - 36 pkt dla gości).

Broniący tytułu Milwaukee Bucks (44-26), którzy zajmują drugą pozycję na Wschodzie, także wygrali w hali przeciwnika - 135:126 z Sacramento Kings i było to ich 12. kolejne zwycięstwo z tym zespołem. Grek Giannis Antetokounmpo uzyskał dla "Kozłów" 36 pkt i miał 10 zbiórek.