Alpejski PŚ: Marco Odermatt przypieczętował sukces w slalomie gigancie

Marco Odermatt najlepszy w Meribel

Marco Odermatt wygrał w francuskim Meribel ostatni w sezonie slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Szwajcar już wcześniej zapenił sobie zwycięstwo w klasyfikacji tej konkurencji oraz zdobył dużą Kryształową Kulę PŚ.

Mistrz olimpijski z Pekinu prowadził po pierwszym przejeździe, w drugim uzyskał siódmy rezultat. O 0,49 s Norwega Lucasa Braathena i o 0,63 swojego rodaka Loica Meillarda.

Odermatt wygrał piąty pucharowy gigant w sezonie, potwierdzając dominację w tej konkurencji. Drugiego Norwega Henrika Kristoffersena wyprzedził aż o 267 punktów.

Ostania męską konkurencją finałowych zawodów w Courchevel/Meribel będzie niedzielny slalom. Prowadzący w klasyfikacji Kristoffersen ma 48 punktów przewagi nad Braathenem.

W finałowych zawodach we Francji wystąpi Maryna-Gąsienica Daniel, która wystartuje w niedzielnym slalomie gigancie.