HMŚ Belgrad 2022: Lazaro Martinez w hali skakał zaledwie kilka razy

Inne
HMŚ Belgrad 2022: Lazaro Martinez w hali skakał zaledwie kilka razy
fot. PAP/EPA
Lazaro Martinez w hali skakał zaledwie kilka razy

Kubańczyk Lazaro Martinez, sensacyjny zwycięzca konkursu w trójskoku halowych mistrzostw świata (17,64 m) nie czuł najwyraźniej w Belgradzie żadnej tremy, mimo że w karierze w hali skakał tylko kilka razy, a po raz pierwszy uczynił to w lutym... 2022 roku.

24-latek zadebiutował bowiem w rywalizacji pod dachem kilka tygodni temu i wygrał cykl World Indoor Tour. Teraz cieszył się z pierwszego medalu i od razu złota w karierze seniorskiej.

 

W stolicy Serbii pokonał mistrza olimpijskiego i mistrza Europy z Torunia (2022) swojego rodaka, reprezentującego obecnie Portugalię Pedro Pablo Pichardo (17,46 m) oraz Amerykanina Donalda Scotta (17,21), a także obrońcę tytułu mistrza globu w hali Willa Claye’a (17,19 m).

 

ZOBACZ TAKŻE: Adrianna Sułek ze srebrnym medalem i rekordem Polski

 

Martinez, mistrz świata juniorów młodszych (2013), dwukrotny mistrz świata juniorów (Eugene 2014 i Bydgoszcz 2016) jest - według World Athletics - 19. sportowcem w ekskluzywnym gronie, którzy mogą się pochwalić mistrzostwem globu w kategorii U18, U20 i seniorskiej. Jest także pierwszym Kubańczykiem na tej liście.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy – 17,64 m to świetny wynik i mój pierwszy "dorosły" medal w hali. Ciężkie treningi w kraju były bardzo owocne i czułem się bardzo pewnie przyjeżdżając tutaj na mistrzostwa świata - powiedział Martinez cytowany na stronie worldathletics.org.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie