Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak w finale w Tlaxcali

Siatkówka
Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak w finale w Tlaxcali
fot. FIVB
Polacy w finale Beach Pro Tour w Tlaxcali.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają w finale zawodów Beach Pro Tour w siatkówce plażowej w Tlaxcali w Meksyku. Ich rywalami będą Chilijczycy Noe Aravena i Vicente Orlando Dorguett Torrealba.

Cykl Beach Pro Tour zastąpił od tego roku World Tour. Zawody rangi Challenge, takie jak w Tlaxcali, są na drugim poziomie. Na wyższym znajdują się turnieje Elite 16, a na niższym - Futures.

 

Zobacz także: 0–10! Dominacja siatkarzy GKS w polu zagrywki (WIDEO)

 

Polacy w ćwierćfinale pokonali Australijczyków Christophera McHugh i Paula Burnetta 2:0 (21:16, 21:13), a w półfinale okazali sie lepsi od brazylijskiej pary Vitor Goncalves Felipe, Renato Andrew Lima de Carvalho 2:1 (17:21, 24:22, 15:12).

 

Bryl i Łosiak to utytułowani siatkarze plażowi, zwycięzcy zawodów World Tour. Do tej pory sukcesy odnosili jednak z innymi partnerami - Bryl z Grzegorzem Fijałkiem, a Łosiak z Piotrem Kantorem.

 

 

W finale turnieju kobiet spotkają się Brazylijki Carolina Salgado i Barbara Seixas De Freitas z Holenderkami Katją Stam i Raisą Schoon.

 

Bryl i Łosiak do rywalizacji przystąpili od razu w turnieju głównych. Eliminacji nie przebrnęły pozostałe polskie pary: Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk, Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski oraz Katarzyna Kociołek i Melania Marcinowska.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie