EBL: Pewna wygrana Anwilu w Gliwicach

Anwil Włocławek pewnie pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 88:62 w jedynym czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Gliwiczanie przystąpili do tego spotkania znacznie osłabieni, ale na początku starali się być blisko rywali m. in. dzięki trójkom Kacpra Radwańskiego i Filipa Puta. Z drugiej strony świetnie radzili sobie jednak Jonah Mathews oraz Luke Petrasek, a Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie dzięki rzutom Michała Nowakowskiego i Sebastiana Kowalczyka po 10 minutach było 16:22. W drugiej kwarcie po kontrze wykończonej przez Jonathana Williamsa GTK przegrywało tylko dwoma punktami. Włocławianie szybko reagowali, a pod koszami nieźle radził sobie Ziga Dimec. W pewnym momencie przyjezdni mieli 11 punktów przewagi, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:39 po rzutach wolnym Kamila Łączyńskiego.

Trzecią kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od serii 6:0, wykorzystując przede wszystkim siłę Zigę Dimca. Dodatkowo nadal świetnie prezentował się Luke Petrasek, a w pewnym momencie różnica wynosiła już 22 punkty po trójce Jamesa Bella. GTK w tej części spotkania nie potrafiło nawiązać rywalizacji. Po 30 minutach było więc 41:64. Kolejna kwarta już tak naprawdę niczego nie zmieniła. Drużyna trenera Marosa Kovacika wobec braków kadrowych nie była w stanie odrabiać strat. Po trójce Marcina Woronieckiego przewaga włocławian wynosiła już 28 punktów. Ostatecznie Anwil zwyciężył pewnie - 62:88.

Najlepszym strzelcem gości był Jonah Mathews z 16 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. 18 punktów i 5 asyst dla gospodarzy zdobył Jabarie Hinds.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 62:88 (16:22, 15:17, 10:25, 21:24).

Punkty:

GTK Gliwice: Jabarie Hinds 18, Filip Put 17, Aleksander Wiśniewski 9, Matthew Williams 7, Damonte Dodd 6, Kacper Radwański 5, Aleksander Busz 0.

Anwil Włocławek: Jonah Mathews 16, Ziga Dimec 14, Luke Petrasek 13, Michał Nowakowski 12, Marcin Woroniecki 12, James Bell 8, Kamil Łączyński 7, Sebastian Kowalczyk 4, Alex Olesinski 2, Maciej Bojanowski 0, Szymon Szewczyk 0.