MŚ w kajakarstwie: Poznań organizatorem zawodów w 2026 roku

Inne
MŚ w kajakarstwie: Poznań organizatorem zawodów w 2026 roku
fot. PAP/Adam Warżawa
Tor Regatowy Malta będzie gościł uczestników mistrzostw świata.

Poznań będzie gospodarzem mistrzostw świata w kajakowym i parakajakowym sprincie w 2026 roku. Decyzja zapadła w sobotę podczas posiedzenia zarządu Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF), które odbyło się w formule online.

Tor Regatowy Malta po raz czwarty w historii będzie gościł uczestników mistrzostw świata. Poprzednie zawody odbyły się w 1990, 2001 i 2010 roku.

 

– Jesteśmy dumni z faktu, że ICF przyznała Polsce prawo organizacji mistrzostw świata. Jestem przekonany, że, tak jak w przypadku innych imprez, zawodnicy będą bardzo zadowoleni z organizacji, a wspomnienia z Poznania pozostaną u nich na długo – powiedział prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.

 

Zobacz także: Przez żołądek do serca, a czy także do sukcesu? Kajakarki jedzą kiszonki, by trenować w zdrowiu

 

Stolica Wielkopolski niemal co roku gości duże imprezy kajakowe. W czerwcu 2021 roku odbyły się mistrzostwa Europy seniorów oraz ME młodzieżowców i juniorów. Za niespełna dwa miesiące kajakarze będą rywalizować w Pucharze Świata. Tegoroczne MŚ odbędą się w kanadyjskim Dartmouth.

 

Ponadto ICF przyznała Krakowowi mistrzostwa świata juniorów i U23 w slalomie kajakowym w 2026 roku. Z kolei rok wcześniej stolica Małopolski zorganizuje mistrzostwa świata, również w slalomie, w kategorii masters.

 

W trakcie dwudniowego posiedzenia zarządu zatwierdzono również decyzję Komitetu Wykonawczego o zawieszeniu udziału Rosji i Białorusi we wszystkich imprezach z powodu inwazji Federacji Rosyjskiej na terytorium niepodległej Ukrainy.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie