Michał Winiarski będzie trenerem Aluron CMC Warty Zawiercie

Siatkówka
Michał Winiarski będzie trenerem Aluron CMC Warty Zawiercie
fot. Cyfrasport
Michał Winiarski jako trener Trefla Gdańsk.

Michał Winiarski w środę został nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Niemiec. Nie będzie to jedyna zmiana, jeśli chodzi o karierę trenerską byłego siatkarza. Od nowego sezonu PlusLigi popularny "Winiar" poprowadzi bowiem ekipę Aluron CMC Warta Zawiercie.

Przypomnijmy - w środę niemiecki związek siatkarski poinformował o tym, że Winiarski został nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. 38-latek w przyszłym sezonie będzie więc łączył pracę w reprezentacji z codziennym prowadzeniem klubu. I nie będzie to Trefl Gdańsk, czyli aktualny pracodawca Winiarskiego. Polak poprowadzi tę drużynę do końca sezonu, a następnie na stanowisku zastąpi go Andrea Anastasi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znane siatkarskie pary (ZDJĘCIA)

 

Winiarski od rozgrywek 2022/2023 będzie bowiem trenerem zespołu Aluron CMC Warta Zawiercie, gdzie zastąpi Igora Kolakovicia. Serb w Zawierciu pracuje od 2020 roku, jednak wraz zakończeniem sezonu 2021/2022 zakończy się jego przygoda z tym klubem.

 

Dla Winiarskiego praca w Treflu jest pierwszym wyzwaniem trenerskim, jeśli chodzi o pracę w PlusLidze. Słynny siatkarz pracuje w Gdańsku od 2019 roku. Wcześniej pełnił rolę asystenta szkoleniowca w PGE Skrze Bełchatów, w której przez wiele lat występował jako przyjmujący.

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie