Legia Warszawa podbiera trenera ligowemu rywalowi? "To jest chore"

Piłka nożna
Legia Warszawa podbiera trenera ligowemu rywalowi? "To jest chore"
fot. Polsat Sport
Były reprezentant Polski, Tomasz Hajto, przekonywał, że podbieranie trenera ligowemu konkurentowi jest nieuczciwe.

Kosta Runjaic nie będzie w przyszłym sezonie trenerem Pogoni Szczecin. Niemiecki szkoleniowiec poinformował o swojej decyzji jeszcze w marcu podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Wszystko wskazuje na to, że jego kolejnym miejscem pracy będzie Legia Warszawa.

Do oficjalnego ogłoszenia współpracy jeszcze nie doszło, ale od kilku tygodni aż huczy od plotek na ten temat. Do sprawy odnieśli się też goście niedzielnego Cafe Futbol na antenie Polsatu Sport.

 

ZOBACZ TAKŻE: To już niemal pewne! Kosta Runjaić w Legii Warszawa?


Były reprezentant Polski, Tomasz Hajto, przekonywał, że podbieranie trenera ligowemu konkurentowi jest nieuczciwe.


- Uważam, że to jest chore. Jakiś przepis powinien to uregulować. Wyciąganie trenera w trakcie sezonu destabilizuje drużynę. Pamiętam taki przykład z ligi niemieckiej, kiedy Dortmund podkupił Marco Rose z Gladbach. Po tym, gdy to wypłynęło w mediach, zespół przegrał chyba cztery mecze z rzędu - mówił ekspert Polsatu Sport.


Hajto dodawał, że kluby powinny kontaktować się z agentami trenerów, aby nie rozpraszać szkoleniowców, którzy mają do wykonania pracę w obecnym klubie. Odpowiedział mu dziennikarz i komentator Polsatu, Cezary Kowalski.


- Ale nie wszyscy trenerzy mają przecież swoich agentów - wtrącił Kowalski.


- Albo chcemy gonić Europę, albo nie. Powinniśmy to naprawić, żeby nasza liga była bardziej profesjonalna - argumentował Hajto.


Kosta Runjaic pracuje w PKO BP Ekstraklasie od listopada 2017 roku. Kiedy obejmował Pogoń, zespół był na ostatnim miejscu w tabeli. W zeszłym sezonie Niemiec doprowadził szczecinian do brązowego medalu. W obecnych rozgrywkach walczy natomiast z zespołem o mistrzostwo Polski.

 

 

W załączonym materiale wideo dyskusja gości Cafe Futbol na temat sytuacji Kosty Runjaicia. 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie