Tauron Liga: Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zameldowały się w półfinale

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź awansowały do półfinału Tauron Ligi.

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3 w drugim spotkaniu ćwierćfinału Tauron Ligi. Pierwszy mecz również zakończył się wygraną łodzianek 3:0, co oznacza, że ta drużyna zameldowała się w czołowej czwórce. W półfinale dojdzie do konfrontacji Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź.

W premierowej partii obie drużyny toczyły początkowo wyrównaną walkę. Od stanu 14:14 oglądaliśmy jednak dominację łodzianek, które dobrze prezentowały się w przyjęciu i były skuteczne w ataku. Losy seta rozstrzygnęła właściwie punktowa seria przy zagrywkach Martyny Grajber (14:20). Gospodynie nie były już w stanie odrobić strat, a wygraną siatkarek ŁKS przypieczętował atak Klaudii Alagierskiej (18:25).

Set numer dwa rozpoczął się po myśli łodzianek (3:8). Co prawda gospodynie złapały punktowy kontakt (8:9), ale łodzianki znów odskoczyły (11:15) i w końcówce kontrolowały sytuację. Znów Alagierska skutecznym atakiem ustaliła wynik seta (19:25).

Początek trzeciej odsłony przyniósł wyrównaną rywalizację obu zespołów. I tym razem jednak w środkowej części seta przewagę zaczęły budować łodzianki. Gospodynie zdobyły się jeszcze na zryw, złapały kontakt (14:15), ale na krótko. Siatkarki ŁKS pewnie zmierzały po zwycięstwo. Punktowy blok Martyny Grajber przyniósł im piłkę meczową (19:24), a w ostatniej akcji meczu gospodynie pomyliły się w ataku (21:25).

Skrót meczu Radomka - ŁKS:

Najwięcej punktów: Natalia Murek (17) – Radomka; Valentina Diouf (22), Veronica Jones-Perry (10) – ŁKS. Łodzianki miały przewagę w ataku i bloku (punktowe 3–10, wybloki 8–11). MVP: Valentina Diouf (19/37 = 51% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 1 blok).

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zameldowały się w półfinale, w którym zmierzą się z ekipą Developres Bella Dolina Rzeszów. E.Leclerc Moya Radomka Radom, osłabiona brakiem m.in. Katarzyny Skorupy i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z rywalkami.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

Radomka: Aleksandra Szczepańska, Natalia Murek, Kornelia Moskwa, Alexandra Lazić, Aleksandra Wójcik, Freya Aelbrecht – Agnieszka Adamek (libero) oraz Renata Biała, Kamila Kobus, Katarzyna Zaroślińska-Król. Trener: Błażej Krzyształowicz.
ŁKS: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Joanna Pacak. Trener: Michał Cichy.

Ćwierćfinały Tauron Ligi 2022:

Chemik [1] – UNI [8] 1—0

2022-04-03: Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3:0 (25:21, 25:10, 25:18)
2022-04-11: UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Developres [2] – BKS [7] 2—0

2022-04-04: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7)
2022-04-09: BKS Bostik Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

Awans: Developres Bella Dolina Rzeszów.

ŁKS [3] – Radomka [6] 2—0

2022-04-04: ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
2022-04-10: E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

Awans: ŁKS Commercecon Łódź.

Legionovia [4] – Budowlani [5] 1—1

2022-04-03: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

2022-04-10: Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)
2022-04-14: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź