Sebastian Świderski: Polska liderem w organizacji imprez

Polska zorganizuje wraz ze Słowenią mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Stało się! To już oficjalnie! Polska zorganizuje wraz ze Słowenią mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn. Decyzja została przekazana w trakcie specjalnej konferencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej i polskiego rządu.

Siatkarskie mistrzostwa świata miały odbyć się w Rosji. Z racji agresji tego kraju na Ukrainę postanowiono odebrać największemu państwu świata przywilej do organizacji mundialu. Ten zostanie zorganizowany przez Polskę oraz Słowenię. Turniej ma rozpocząć się 26 sierpnia, a zakończyć 11 września.

- Polska siatkówka w 2022 roku stanie się liderem, jeżeli chodzi o organizację imprez. Zorganizujemy mistrzostwa świata mężczyzn i kobiet, a dodatkowo Ligę Narodów - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sternik PZPS odniósł się również do współgospodarza imprezy.

- Dziękuję za włączenie Słowenii w grupę organizacyjną mistrzostw świata - dodał.

Nasz kraj zorganizował już siatkarskie mistrzostwa świata. Czempionat odbywał się w naszym kraju w 2014 roku. Wówczas nasi reprezentanci zdobyli złoty medal. Powtórzyli ten sukces cztery lata później, po raz kolejny pokonując w finale Brazylię. Czy podopieczni Nikoli Grbicia będą w stanie nawiązać do osiągnięć poprzedników?